ممانعت چین از تحقیقات بی فایده درباره واکسن کرونا

به گزارش تنها پیامک، با شیوع ویروس کرونا در چین، شمار زیادی از دانشگاه ها و موسسات تحقیقی کار یافتن دارو یا واکسن این بیماری را شروع کردند اما اکنون وزارت علوم چین اعلام نموده است جلو بعضی از تحقیقات بی فایده و هزینه بر فراوری واکسن یا داروی کرونا را می گیرد.

ممانعت چین از تحقیقات بی فایده درباره واکسن کرونا

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

این وزارتخانه به شرکت ها و بخش های تحقیقاتی سراسر چین اطلاع داده است یا باید طرح های تحقیقاتی خود را کاملا توجیه کنند و ثابت کنند به نتایج مطلوب می رسد و یا اینکه چنین تحقیقاتی را فورا متوقف کنند.

بر اساس گزارش تارنمای این وزارتخانه، بسیاری از شرکت ها در حال پژوهش برای ساخت واکسن و دارو با هدف درمان کرونا 2019 هستند اما بعضا این تحقیقات غیرضروری است و منابع را تلف می نماید لذا اگر محققان شرکت های ذی ربط توجیهی برای طرح های خود ندارند باید آن ها را متوقف کنند.

وزارت علوم چین در بخشنامه ای تاکید نموده است بعضی از تحقیقات به نتیجه نخواهد رسید و مقررات ساخت واکسن و دارو ایجاب می نماید، از انجام آن ها جلوگیری گردد.

بسیاری از شرکت ها در چین و بعضی کشورهای دیگر از جمله آمریکا در حال اجرا مسابقه بزرگی برای ساخت واکسن هستند در این میان شدیدترین رقابت میان چین و آمریکا است که آزمایش های کلینیکی واکسن را روی بعضی از داوطلبان شروع نموده اند.

شمار مبتلایان به کرونا در دنیا به یک میلیون و 273 هزار نفر رسیده است و 70 هزار نفر جانشان را از دست داده اند اما هنوز داروی مشخصی برای درمان وجود ندارد و ساخت واکسن هم بجایی نرسیده است.

وو یوان بین از مسئولان ارشد وزارت علوم چین گفت رقابت بسیار سنگینی برای ساخت واکسن و دارو وجود دارد اما بعضی از طرح ها کاملا غیرضروری است و باید متوقف گردد.

وی از فرایند گسترده ساخت دارو و واکسن که می تواند منابع زیادی را به هدر برود، انتقاد کرد و گفت که مبالغه در این اقدامات سازنده نیست واتلاف کننده منابع و هزینه بر است.

این مقام چینی گفت که ساخت داروهای مختلف سردرگمی زیادی ایجاد می نماید و سرمایه ها را از بین می برد و نمی توان به آسانی آن ها را برای درمان بکار گرفت ساخت دارو و واکسن باید کاملا سازماندهی شده و منظم و موثر و علمی باشد.

تا به امروز دستکم 557 طرح تحقیقاتی با نام کرونا 2019 در چین به ثبت رسیده است. ،ایرنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 8 خرداد 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 921

به "ممانعت چین از تحقیقات بی فایده درباره واکسن کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممانعت چین از تحقیقات بی فایده درباره واکسن کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید