مه مغزی از علائم نگران کننده کرونا

به گزارش تنها پیامک، خبرگزاری خبرنگاران-مطالعات نو تغییرات مغزی قابل توجهی را پس از ابتلا به بیماری کرونا نشان می دهد.

مه مغزی از علائم نگران کننده کرونا

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، کرونا در سراسر دنیا تغییرات بسیار گسترده ای به وجود آورده است. علاوه بر این تغییرات گسترده در عادات، سبک و زندگی مردم پس از سرانجام این بیماری تغییرات دیگری نیز در پیش داریم.

مه مغزی از علائم نگران نماینده کرونا

در مطالعات قبلی نشان داده شد که افراد چند سال پس از ابتلا به این بیماری دچار مسائل قلبی و عروقی می شوند. در آنالیز های تازه معین شد علاوه بر بیماری قلبی، مغز افراد نیز تحت تأثیر قرار می گیرد. کارشناسان بر این باورند برای درک بیش تر تأثیرات مغزی شناسایی شده در افراد پس از ابتلا به بیماری کووید-19 و اینکه آیا این اثرات طولانی مدت هستند به آنالیز های بیش تری احتیاج دارند.

محققان با تصویربرداری از مغز و آنالیز اسکن مغز تقریبا 100 نفر قبل و بعد از ابتلا به عفونت ویروسی به بینش تازه و منحصر به فرد از اثرات خفیف کووید-19 بر مغز رسیده اند. دانشمندان طی انجام آنالیز های خود دریافتند که این بیماری همه گیر تأثیر بسیار بدی بر مغز انسان می گذارد. از اثرات منفی کووید-19 بر مغز می توان به مه مغزی، خستگی و اختلال در طعم و بو اشاره نمود. برخی از افراد به طور مداوم احساس خستگی و حواس پرتی می نمایند که امکان دارد به مه مغزی مبتلا شده باشند.

دانشمندان در مطالعات خود تأثیرات منفی در سیستم قشر لیمبیک و بویایی مشاهده کردند. آلن کارسون، محققی از دانشگاه ادینبورگ یافته های تازه خود را در مجله نیچر منتشر نموده و نگران این است که مردم این مطالب را به اشتباه تفسیر نمایند.

بر اساس گفته های کارسون اغلب تغییرات مغزی ذکر شده در مطالعات تازه با نواحی بویایی در مغز مرتبط است. به احتمال زیاد این تغییرات یک پاسخ عصبی مستقیم به از دست دادن بویایی ناشی از عفونت ویروسی است. بعلاوه شکل پذیری مغز امکان دارد به تأثیر ویروس بر سلول های بینی پاسخ دهد. این بیماری خطرناک حتی پس از سرانجام برای مردم در سراسر دنیا مسائل زیادی به همراه خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 1 خرداد 1401 بروزرسانی: 1 خرداد 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2851

به "مه مغزی از علائم نگران کننده کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مه مغزی از علائم نگران کننده کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید