میرسلیم: برای ارتقای کیفیت خودروهای داخلی به تولیدکنندگان خارجی وابسته هستیم

به گزارش تنها پیامک، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بدون شک تحریم ها مانعی برای رسیدن به اهداف پیش بینی شده در حوزه استانداردسازی خودرو و سوخت است که با دور زدن تحریم ها و استفاده از توان مراکز علمی می توان تا حدی این مشکل را رفع کرد.

میرسلیم: برای ارتقای کیفیت خودروهای داخلی به تولیدکنندگان خارجی وابسته هستیم

به گزارش خبرنگاران، سیدمصطفی میرسلیم در جلسه مشترک با رئیس سازمان ملی استاندارد که در کرج برگزار گردید گفت: در این جلسه شرایط حال حاضر این سازمان و مشکلاتی که با آن دست و پنجه نرم می نماید آنالیز شد.

میرسلیم اضافه کرد: چگونگی اجرای استانداردهای مختلف که از تأکیدات سیاست های اقتصاد مقاومتی است یکی از مباحث مطرح شده در این جلسه بود.

وی تاکید نمود: کوشش های زیادی در سازمان ملی استاندارد برای تدوین استانداردها و معیارهای این حوزه در حال اجرا است که در نهایت به ارتقای کیفیت خدمات و کالاها منجر می گردد.

این مسئول ابراز کرد: برای اجرای قوانین استاندارد تنها اقدامات سازمان کافی نیست و سایر دستگاه ها و مردم هم باید در این زمینه کوشش نمایند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به رد شدن موضوع استانی شدن انتخابات در مجمع تشخیص گفت: این موضوع سه بار تا کنون رد شده و چون مخالف سیاست هاست.

میرسلیم با اشاره به اهمیت وضعیت استانداردسازی سوخت و خودروهای تولیدی ابراز کرد: بخش پالایش فعالیت های خوبی را برای ارتقای کیفیت سوخت انجام داده است.

وی خاطر نشان کرد: البته ارتقای کیفیت سوخت مصرفی با تأخیر در حال اجرا است به عنوان مثال از سال 90 قرار بود به استاندارد یورو چهار در سوخت برسیم ولی این رویه با کندی روبرو شده است.

عضو تشخیص مصلحت نظام گفت: برای ارتقای استاندارد خودروها هم اقداماتی اجرا شده ولی بهبود کیفیت خودروها بدون ارتقای سوخت نتیجه ای نمی دهد.

این مسئول ابراز کرد: فعالیت هایی برای ارتقای سوخت و خودرو اجرا شده ولی اینکه تا چه حد این زنجیره پیروز عمل نموده نمی توان به طور قطعی نظر داد.

وی اضافه کرد: نباید فراموش کرد برای ارتقای کیفیت خودروهای تولیدی به تولیدنمایندگان خارجی وابسته هستیم چون ایجاد بعضی تجهیزات تخصصی در داخل کشور صرفه مالی ندارد.

میرسلیم شرح داد: بدون شک تحریم ها مانعی برای رسیدن به اهداف پیش بینی شده در حوزه استانداردسازی خودرو و سوخت است که با دور زدن تحریم ها و استفاده از توان مراکز علمی می توان تا حدی این مشکل را رفع کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 تیر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 158

به "میرسلیم: برای ارتقای کیفیت خودروهای داخلی به تولیدکنندگان خارجی وابسته هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میرسلیم: برای ارتقای کیفیت خودروهای داخلی به تولیدکنندگان خارجی وابسته هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید