نحوه جبران عقب ماندگی دروس عملی هنرستانیها در پی تعطیلات کرونایی

به گزارش تنها پیامک، مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش درباره فرایند آموزش هنرستانی ها و به ویژه دروس عملی و کارگاهی که با قرمز شدن شرایط کرونا در بسیاری از مناطق تعطیل شده است، توضیحاتی ارائه کرد.

نحوه جبران عقب ماندگی دروس عملی هنرستانیها در پی تعطیلات کرونایی

مصطفی آذرکیش در گفت وگو با خبرنگاران، در این باره اظهار کرد: سه نوع درس در دوره هنرستان و کاردانش داریم؛ نخست دروس عمومی هستند که آموزش آنها تحت هر شرایطی به طریقه مجازی ارائه می گردد.

وی اضافه کرد: بخش دوم دروس پایه مانند فیزیک، شیمی و ریاضی است و شایستگی های غیرفنی مانند اخلاق حرفه ای و کارآفرینی است که آموزش آنها هم در بستر تلویزیون و پیغام رسان ها دنبال می گردد. درباره آموزش این دو گروه از دروس جای نگرانی وجود ندارد.

مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه گروه سوم، دروس کارگاهی هستند گفت: هنرجویان در شاخه فنی هفته ای دو روز در هفته کارگاه عملی دارند که ماهانه هشت روز می گردد. طی چندماه سپری شده از سال تحصیلی، شهرها به لحاظ شیوع بیماری کرونا در شرایط های مختلفی قرار داشتند و در آن محدوده های زمانی که شهرها آبی و زرد بودند برگزاری کارگاه ها به صورت تراکمی در بسیاری از هنرستانها اجرا شده است.

آذرکیش ادامه داد: در حال حاضر نیز همه شهرهای کشور قرمز و نارنجی نیستند اما در مجموع اگر فرض کنیم که تعطیلات 10 روزه تمدید می گردد و تا سه ماه دیگر هم نمی توانیم مدارس را در مناطق قرمز دایر کنیم، به تناسب هفته هایی که تعطیل است باید هر هفته دو روز را جبران کنیم و برای جبران سه ماه پیش رو، 24 کارگاه عملی برگزار گردد.

وی اضافه کرد: ما به محض تغییر شرایط و با فراهم شدن امکان آموزش حضوری با اجازه ستاد کرونا این کارگاه ها را برگزار می کنیم. البته امیدواریم این فرایند تداوم نیابد و شاهد بهبود شرایط شیوع بیماری در شهرهای مختلف باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1604

به "نحوه جبران عقب ماندگی دروس عملی هنرستانیها در پی تعطیلات کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه جبران عقب ماندگی دروس عملی هنرستانیها در پی تعطیلات کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید