نمایشگاه سازمان حقوق بشری برای محکومیت سرکوب آزادی بیان در عربستان

به گزارش تنها پیامک، سازمان حقوق بشری داون به منظور افشای جزئیات جنایت رژیم آل سعود نمایشگاهی مجازی برگزار نموده است.

نمایشگاه سازمان حقوق بشری برای محکومیت سرکوب آزادی بیان در عربستان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از الواقع السعودی، سازمان دموکراسی برای دنیا عرب اکنون به منظور نمایش جنایات حاکمان مستبد در خاورمیانه، به ویژه رژیم سعودی یک نمایشگاه مجازی تحت عنوان نمایشگاه مجرمان ترتیب داد.

سازمان دموکراسی برای دنیا عرب اکنون در بیانیه ای بیان کرد که اسامی مقامات سعودی را که در بازداشت های خودسرانه، شکنجه و ناپدید شدن های اجباری نقش داشته اند فاش می نماید.

سازمان مذکور تأکید کرد که این افشاگری شامل ارائه تخلفات و اقدامات قانونی صورت گرفته توسط رژیم سعودی علیه فعالان حقوق بشر، سیاستمداران و روزنامه نگاران صلح طلب است.

در ادامه این بیانیه آمده است که نمایشگاه مجرمان به طور مرتب در وب سایت بِروز می گردد و از اطلاعات بِروز استفاده خواهد شد که هدف از این اقدام افشای اسامی مقامات متجاوز و فراخوانی دولتها برای اعمال مجازات های فردی علیه آنهاست.

سارا لی ویتسون مدیر اجرایی این سازمان تأکید کرد که هیچ مستبدی نمی تواند استبداد خود را به تنهایی به کل کشور تحمیل کند و وقت آن رسیده است که این مستبدان در دولت های اقتدارگرای مصر و عربستان سعودی بهای جنایت خود را بپردازند.

وی در ادامه اضافه نمود: بعضی از این مقامات دولتی سعی می نمایند شغل خود را مخفی نگه دارند و گاهی اوقات برای پنهان کردن هویت خود کوشش می نمایند. آنها نام های جعلی در محل کار خود استفاده می نمایند تا در انظار پنهان بمانند اما شواهد و مدارکی وجود دارد که جزئیات نقض حقوق بشری آن ها را نشان می دهد.

وزارت امور خارجه آمریکا تأکید کرد که نقض حقوق بشر توسط عربستان سعودی و هدف قرار دادن مخالفان، این کشور را در لبه پرتگاه قرار داده است و گزارش حقوق بشر وزارت امور خارجه آمریکا برای سال 2020 شرایط اسفناک حقوق بشر در عربستان را برجسته نموده است.

بر اساس گزارش این وزارت خانه عربستان مرتکب نقض حقوق بشر مانند قتل های غیرقانونی، ناپدیدشدن های اجباری و بازداشت های خودسرانه شده است.

در این گزارش آمده است: ریاض به بهانه مبارزه علیه فساد مخالفان سیاسی را مورد هدف قرار می دهد.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 تیر 1400 بروزرسانی: 15 تیر 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1710

به "نمایشگاه سازمان حقوق بشری برای محکومیت سرکوب آزادی بیان در عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه سازمان حقوق بشری برای محکومیت سرکوب آزادی بیان در عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید