نگرانی از وقوع یک اپیدمی شبیه کرونا در دنیا

به گزارش تنها پیامک، تهران (پانا) - یک تب مرموز که ده ها کودک را در هند به کام مرگ فرستاده و بیش از 30,000 نفر دیگر را هم مبتلا نموده، باعث شده وحشت از شکل گیری یک اپیدمی دیگر شبیه کووید-19 در دنیا شده است.

نگرانی از وقوع یک اپیدمی شبیه کرونا در دنیا

به گزارش آخرین خبر، در حالی که به نظر می رسد هند پس از ماه ها توانسته کنترل شیوع کرونا در این کشور را در دست بگیرد، بعضی منطقه ها در این کشور از موج دوم کرونا در هند خبر می دهند و در استان شمالی اوتار پرادش مواردی از یک بیماری متفاوت دیده شده است. اکنون بیش از یک هفته است که بچه ها این منطقه با تب بسیار بالا از خواب بیدار شده و به شدت عرق می نمایند. از دیگر نشانه های این تب مرموز، درد در مفاصل، سر درد، کاهش آب بدن و حالت تهوع است در حالی که بعضی موارد با ایجاد چوش هایی روی پاها و دست ها همراه بوده است.

دستکم 50 نفر که اغلب آن ها بچه ها هستند، در نتیجه این بیماری نو جانشان را از دست داده و در 6 شهرستان هم صدها نفر در بیمارستان ها بستری شده اند در حالی که هیچ یک از این افراد به کرونا مبتلا نبوده اند. پزشکان بعضی از منطقه ها درگیر، از جمله آگرا، ماتورا، مینپوری، اتاه، کاسکنج و فیروز آباد، بر این باورند که این عفونت ویروسی تب دنگی که به وسیله پشه ها منتقل می گردد عامل این شیوع فرق دارد. در شدیدترین موارد این تب استخوان شکن، کاهش شدید پلاکت های خونی دیده می گردد که باعث می گردد انعقاد خون به سختی صورت گیرد. دکتر نیتا کولشرثتا، ارشدترین مقام بهداشتی در منطقه فیروزآباد می گوید: بیماران، به خصوص بچه ها، در بیمارستان به سرعت جانشان را از دست می دهند.

تنها در هفته اخیر در فیروزآباد 40 نفر در اثر این تب مرگبار جانشان را از دست داده اند که 32 نفر آن ها بچه ها بوده اند. وزیر ارشد استان اوتار پرادش هم می گوید که شیوع این تب کشنده باعث افزایش فشار بر بیمارستان های فیروزآباد شده و بخشی از بیمارستان ها که برای بیماران کرونایی در نظر گرفته شده بود اکنون به بیماران مبتلا به این تب کشنده اختصاص یافته است. تا به امروز بیش از 440,000 نفر در هند در اثر ابتلا به کرونا جانشان را از دست داده اند در حالی که سویه دلتا به شدت در حال توسعه است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 23 شهریور 1400 بروزرسانی: 23 شهریور 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1812

به "نگرانی از وقوع یک اپیدمی شبیه کرونا در دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی از وقوع یک اپیدمی شبیه کرونا در دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید