نگرانی وزیر نفت از فرسودگی تجهیزات نفتی به جاست

به گزارش تنها پیامک، نماینده مردم اهواز در مجلس با بیان اینکه نگرانی وزیر نفت از فرسودگی تجهیزات نفتی به جاست، گفت: فرسوده بودن تجهیزات و خطوط نفتی در استان خوزستان و شهرستان اهواز بر هیچکس پوشیده نیست زیرا بیشتر این تجهیزات مربوط به دهه های گذشته است و باید سریع تر و به منظور حفظ ایمنی مردم بازسازی و نوسازی شوند.

نگرانی وزیر نفت از فرسودگی تجهیزات نفتی به جاست

علی ساری در گفت وگو با تنها پیامک، با اشاره به اظهارت وزیر نفت در خصوص فرسودگی تجهیزات نفتی در خوزستان اظهار کرد: اگر قرار است تا اقداماتی در بحث ایمن سازی و نوسازی تجهیزات فرسوده نفتی در استان خوزستان انجام شود، قطعا وزارت نفت متولی این امر است و باید در این حوزه ورود کند.

وی اضافه نمود: فرسوده بودن تجهیزات و خطوط نفتی در استان خوزستان و شهرستان اهواز بر هیچکس پوشیده نیست زیرا بیشتر این تجهیزات مربوط به دهه های گذشته است و باید سریعتر و به منظور حفظ ایمنی مردم بازسازی و نوسازی شوند.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی شرح داد: با توجه به توسعه شهر و بزرگتر شدن مرزهای اهواز تجهیزاتی که حتی زمانی در خارج از شهر بوده اند اکنون در درون شهر قرار دارند و این مساله اهمیت بازسازی تجهیزات را دوچندان می کند.

ساری ادامه داد: عبور کریدورهای نفتی از میان منازل مسکونی به ویژه در شهرستان اهواز موضوعی است که باید مورد توجه وزارت نفت قرار بگیرد. هرچند که این خطوط تحت حفاظت قرار دارند اما با توجه به عمر بالای آن ها بهتر است که برای افزایش ایمنی مردم در شهرها نسبت به جابه جایی یا اصلاح این خطوط اقدام شود.

وی با بیان اینکه نگرانی وزیر نفت از فرسودگی تجهیزات نفتی به جا است، مطرح کرد: مساله جابه جایی خطوط و یا جابه جایی محل چاه های نفت، مساله ای مهم است که از سوی وزیر نفت نیز اهمیت آن مطرح شده است.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: این کارها نیازمند هزینه کرد بسیار بالایی است که باید از سوی وزارت نفت به عنوان متولی اصلی نفت کشور تامین شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 شهریور 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 229

به "نگرانی وزیر نفت از فرسودگی تجهیزات نفتی به جاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی وزیر نفت از فرسودگی تجهیزات نفتی به جاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید