تور ارزان ایتالیا: هشداری که باجو به ایتالیایی ها داد و نادیده گرفته شد!

به گزارش تنها پیامک، فاجعه ناکامی مجدد تیم ملی ایتالیا در کسب جواز صعود به جام جهانی 2022 تلنگری نو برای یادآوری این موضوع بود که فوتبال ایتالیا به یک تحول اساسی احتیاج دارد، تحولی که اسطوره این تیم پیش بینی اش را نموده بود.

تور ارزان ایتالیا: هشداری که باجو به ایتالیایی ها داد و نادیده گرفته شد!

با ما همراه باشید و با تور ارزان ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش خبرنگاران، تیم ملی ایتالیا از زمان قهرمانی اش در جام جهانی 2006 در یک سرازیری قرار گرفته بود که خیلی ها نخواستند به آن اذعان نمایند و حتی به انکار آن پرداختند وقتی که این تیم تابستان سال گذشته یورو 2020 را فتح کرد.

هم در جام جهانی 2010 هم 4 سال پس از آن در جام جهانی برزیل، آتزوری در مرحله گروهی از گردونه رقابت ها کنار رفت اما پس از هیچ یک از آن دو ناکامی تغییر محسوسی در اوضاع و احوال این تیم ایجاد نشد و این در حالی بود که فدراسیون فوتبال ایتالیا سال های قبل از آن فرصتی طلایی برای انجام این کار را داشت.

سال 2010، پس از نمایش های فاجعه آمیزش در آفریقای جنوبی که باعث شد در گروهی که پاراگوئه، اسلواکی و نیوزیلند حضور داشتند آخر گردد، روبرتو باجو اسطوره آتزوری به عنوان مدیر بخش فنی فدراسیون فوتبال ایتالیا استخدام شد. او فوراً کارش را با هدف شناسایی مسائل اصلی فوتبال ایتالیا و حل آنها شروع کرد که نتیجه آن تدوین و ارائه یک گزارش 900 صفحه ای در سال 2011 با معرفی مسائل ریشه ای تیم ملی ایتالیا و ارائه راه چاره های متناسب برای حل آن مسائل بود.

گزارشی باجو اما کاملاً از سوی فدراسیون فوتبال ایتالیا نادیده گرفته شد نه تنها هیچ اقدامی برای اجرای راه چاره های ذکر شده در آن صورت نگرفت بلکه لایق بازخورد هم دانسته نشد. همین موضوع سبب شد که باجو ماه ژانویه سال 2013 از سمت خود استعفا کند و در همان زمان علت این تصمیمش را اینگونه شرح داد: به من اجازه ندادند تا نقشم را به خوبی ایفا کنم. پس دیگر علت ندارد که به این کار ادامه دهم. گزارش 900 صفحه ای من ماه نوامبر سال 2011 ارائه شده اما هنوز مثل یک نامه بی ارزش مانده است و من هم عواقبش را می بینم.

جان کارلو آبِته، رئیس وقت فدراسیون فوتبال ایتالیا اما توپ را در زمین باجو انداخت و تصمیم او برای استعفا را به چیزهای دیگری ارتباط داد. آبته گفت: روبرتو باجو به عنوان یک انسان و یک چهره سرشناس دارای ویژگی های شخصیتی عالی است اما او احساس کرد که این پست مدیریتی به دردش نمی خورد و چیزی که به دنبالش بود را به او نمی دهد. من از تصمیم او غافلگیر شدم. او به من هشدار داده بود. به خاطر تعهدات بین المللی اش و به خاطر اینکه احساس می کرد، مزد کوشش هایش را نگرفته است، او هرگز نتوانست وقت کافی به فعالیتی که عهده دارش بود را اختصاص دهد.

تشخیص اینکه آیا گزارش باجو در صورت برخورداری از توجه کافی می توانست تغییری محسوس در شرایط فوتبال ملی ایتالیا به وجود آورد یا نه، غیرممکن است اما شکی نیست که فوتبال ایتالیا نیازمند تغییر است و قهرمانی تیم ملی این کشور در یورو 2020 هم این واقعیت را تغییر نداده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2606

به "تور ارزان ایتالیا: هشداری که باجو به ایتالیایی ها داد و نادیده گرفته شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان ایتالیا: هشداری که باجو به ایتالیایی ها داد و نادیده گرفته شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید