هشدار سازمان هواشناسی به شناور ها برای تردد در دریای عمان

سازمان هواشناسی کشور با صدور اطلاعیه ای به مالکان و دریانوردان شناور های سبک و نیمه سنگین توصیه کرد از تردد در دریای عمان خودداری نمایند.

هشدار سازمان هواشناسی به شناور ها برای تردد در دریای عمان

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سازمان هواشناسی کشور با صدور اطلاعیه ای به مواج شدن دریای عمان ظرف امروز و فردا (سه شنبه و چهارشنبه) اشاره و به مالکان و دریانوردان شناور های سبک و نیمه سنگین توصیه کرد در این مدت از تردد در دریا خودداری نمایند و تدابیر ایمنی را به کار بندند.

براساس این اطلاعیه، امروز (سه شنبه، هفتم آبان) طوفان حاره ای کیار در موقعیت جغرافیایی 19 N. و 63 E. روی دریای عرب است و جهت این طوفان به موازات سواحل شرقی کشور عمان پیش بینی می گردد. سرعت وزش باد در محل فعالیت این طوفان امروز به 200 گاهی 270 کیلومتر برساعت می رسد، این طوفان سبب مواج شدن دریای عمان خواهد شد.

سازمان هواشناسی درباره مخاطرات این طوفان و ارتفاع موج در روز های سه شنبه و چهارشنبه را افزایش ارتفاع موج بین 2/5 تا 3/5 گاهی بیش از 3/5 متر، پنجشنبه افزایش افزایش ارتفاع موج 2 تا 2/5 متر و آدینه افزایش ارتفاع موج بین 1/5 تا 2 متر خاطرنشان کرد.

همچنین منطقه اثر این طوفان را دریای عمان، سواحل استان سیستان و بلوچستان و سواحل شرقی هرمزگان خاطرنشان کرد موجب مواج و متلاطم شدن دریای عمان و احتمال خسارت به تاسیسات ساحلی می گردد.

سازمان هواشناسی توصیه نموده قایق های صیادی، تفریحی و شناور های سبک و نیمه سنگین در دریای عمان تردد ننمایند و قایق های صیادی و شناور ها به مکان های امن منتقل شوند، همچنین شناور های تجاری و صیادی از تردد در محدوده فعالیت طوفان خودداری نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: بروزرسانی: 8 آبان 1398 شناسه مطلب: 383

به "هشدار سازمان هواشناسی به شناور ها برای تردد در دریای عمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار سازمان هواشناسی به شناور ها برای تردد در دریای عمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید