هشدار فرمانده نظامی آمریکا درباره خطر گسترش داعش در آسیا

به گزارش تنها پیامک، فرمانده نیروهای آمریکایی در اقیانوسیه نسبت به خطر گسترش گروه تروریستی داعش و ایدئولوژی آن به آسیا هشدار داده است.

هشدار فرمانده نظامی آمریکا درباره خطر گسترش داعش در آسیا

با تورهای مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید. با ما به کوالالامپور ، پنانگ و لنکاوی سفر کنید و از سفری دل انگیز لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل حبرگزاری تنها پیامک به نقل از اسپوتنیک، فرمانده نیروهای آمریکایی در اقیانوسیه در سخنانی تاکید نمود: گرچه گروه تروریستی داعش در خاورمیانه با شکست روبرو شده ولی مقابله با این گروه تروریستی و ایدئولوژی آن خاتمه نیافته است، تروریست های داعش در حال مهاجرت به اقیانوسیه و کشورهای آسیایی هستند.

بر اساس این گزارش هری هریس فرمانده نیروهای آمریکایی در اقیانوسیه در سخنانی در واشنگتن توضیح داد: گسترش داعش به فیلیپین یکی از 3 تهدید بزرگی است که منطقه با آن روبرو شده است.

به اعتقاد این مقام نظامی آمریکایی دو تهدید دیگر علیه منطقه شامل افزایش حضور نظامی چین در دریای جنوبی چین و ادامه توسعه و پیشرفت های نظامی کره شمالی است.

وی در ادامه اضافه کرد: اشغال خشونت آمیز شهر مراوی فیلیپین در ماه می توسط تروریست های مورد حمایت داعش، باید یک زنگ خطر باشد که کشورهای اقیانوسیه با یک تهدید جدید روبرو هستند.

هری هریس گفت: این تروریست ها در حال استفاده از تاکتیک های نظامی و جنگی هستند که ما قبلا در خاورمیانه مشاهده نموده ایم. این نخستین بار است که نیروهای تحت تاثیر داعش با یکدیگر متحد شده اند تا جنگی با این ابعاد گسترده را در منطقه به راه بیندازند. شهر مراوی باید یک زنگ هشدار و خطر برای کشورهای منطقه باشد.

از شروع جنگ در شهر مراوی فیلیپین بیش از 650 نفر کشته شده اند که از این تعداد 470 نفر تروریست، 114 سرباز و 45 نفر غیرنظامی بوده اند. ده ها غیر نظامی آواره دیگر نیز بر اثر بیماری جان خود را از دست داده اند.

هریس هشدار داد: با توجه به آنکه داعش با کوشش های نیروهای ائتلاف از سرزمین های اشغال شده در خاورمیانه و شمال آفریقا بیرون رانده شده است، آنها قصد دارند به سایر بخش های دنیا نقل مکان نمایند.

منبع: تسنیم
انتشار: 28 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 655

به "هشدار فرمانده نظامی آمریکا درباره خطر گسترش داعش در آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار فرمانده نظامی آمریکا درباره خطر گسترش داعش در آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید