هند از اعزام نیروهای ویژه نبرد در ارتفاعات به مرز با چین خبر داد

به گزارش تنها پیامک، ارتش هند ضمن انتشار تصاویری گفت: دسته های تازه ای از نظامیان این کشور که در جنگ در ارتفاعات مهارت دارند به مرز با چین اعزام شده اند.

هند از اعزام نیروهای ویژه نبرد در ارتفاعات به مرز با چین خبر داد

به گزارش دفتر منطقه ای تنها پیامک به نقل از هندوستان تایمز، ارتش هند گفت: صدها نظامی هندی که برای نبرد در ارتفاعات آموزش دیده اند به مناطق کوهستانی هم مرز با چین اعزام شده اند.

طبق اعلام ارتش این نظامیان تنها به منظور دفاع در صورت حمله احتمالی چین به مرزها منتقل شده اند و قصد ندارند علیه چین عملیات دیگری داشته باشند.

گفته می شود این سربازان در نبرد کارگیل نیز حضور داشته اند و ارتش هند هزینه های زیادی برای آموزش و تربیت آنها صرف کرده است.

به نظر می رسد مصاحبه میان چین و هند نتیجه مطلوبی در بر نداشته از این رو هند مجبور شده است تعداد نظامیان خود در مرزها را افزایش دهد.

از آنجا که لداخ در یک منطقه کوهستانی نزدیک به رشته کوه های هیمالیا واقع شده است نبرد کوهستان بخش مهمی از جنگ میان دو کشور را شکل می هد.

همچنین هند از رونمایی نقشه ای که چین در آن مالکیت بر برخی مناطق مورد مناقشه را مدعی شده است ابراز نگرانی کرده است.

هند و چین در طول مرز نسبتا طولانی خود اختلافات زیادی دارند و بخش مهمی از این اختلافات مربوط به منطقه بزرگ کشمیر می شود.

از نگاه بین المللی لداخ یک منطقه تعیین تکلیف نشده است و هند موظف است به همراه کشورهایی چون پاکستان ضمن برگزاری یک همه پرسی آزادانه این مناطق را با نظر ساکنان آن تعیین تکلیف کند.

طی دهه های اخیر هند علی رغم صرف میلیاردها دلار هزینه برای استقرار نظامیان در کشمیر و کشتار مردم بی گناه این منطقه حاضر نشده همه پرسی شفاف و آزادانه ای برگزار کرده و آینده این منطقه را به دست مردم بسپارد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1084

به "هند از اعزام نیروهای ویژه نبرد در ارتفاعات به مرز با چین خبر داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هند از اعزام نیروهای ویژه نبرد در ارتفاعات به مرز با چین خبر داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید