واکنش روسیه به تحریم های آمریکا و کانادا: موضوع جدیدی نیست ، پاسخ می دهیم

به گزارش تنها پیامک، وزارت خارجه روسیه ساعاتی پس از اعمال تحریم های آمریکا و کانادا علیه این کشور در مورد مساله اوکراین در بیانیه ای اعلام نمود که مسکو به تحریم های اعلام شده واکنش نشان خواهد داد.

واکنش روسیه به تحریم های آمریکا و کانادا: موضوع جدیدی نیست ، پاسخ می دهیم

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

به گزارش ایرنا، در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: مسکو موضوع جدید و غیر منتظره ای را در تحریم های واشنگتن و اتاوا بخاطر مسائل اوکراین نمی بیند.

آمریکا و کانادا روز (آدینه) تحریم های تکراری و هماهنگی با متحدان اروپایی علیه روسیه اعمال کردند که موضوع جدید و غیر منتظره ای در آن مشاهده نمی گردد.

در ادامه بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: در سال های اخیر واشنگتن و اتاوا با استفاده از اتهامات ساختگی به طور مستمر محدودیت هایی را به منظور فشار بر شهروندان و نهادهای روسیه اعمال نموده اند.

لازم به ذکر است، وزارت خزانه داری آمریکا روز آدینه با انتشار بیانیه ای از تحریم شش فرد و هشت نهاد روسی توسط دفتر کنترل دارایی های خارجی (اوفک) از نهادهای زیرمجموعه این وزارتخانه اطلاع داد.

همچنین وزارت امور خارجه کانادا امروز آدینه تحریم هایی را علیه 114 شهروند روس و 15 نهاد روسی در رابطه با تنش های بوجود آمده میان مسکو و کی یف در تنگه کرچ اعمال کرد که سه ماه پیش رخ داد و منجر به توقیف سه شناور اوکراینی و 24 ملوان اوکراین توسط روسیه شد.

در پی این مناقشه، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا دیدار دو جانبه خود با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در حاشیه نشست 20 کشور صنعتی در آرژانتین را لغو کرد.

یاد آور می گردد که آمریکا از سال 2012 علیه روسیه تحریم هایی را در مسائل مختلف به اجرا گذاشت که از سال 2014 به دلیل الحاق کریمه اوکراین به خاک روسیه سرعت بیشتری به خود گرفت.

اکنون تعداد تحریم های آمریکا علیه روسیه از 66 بسته نیز فراتر رفته است ضمن اینکه 62 کشور دنیا نیز همراستا با آمریکا تحریم هایی را علیه روسیه اعمال نموده اند.

مقامات روسیه همیشه اعلام نموده اند که اروپایی ها بیش از آمریکایی ها متضرر تحریم ها می شوند چرا که چندین برابر آمریکا با این کشور رابطه دارند ضمن اینکه اقتصاد روسیه توان ایستادگی در برابر تحریم ها را دارد.

تورم سالانه در روسیه هم اکنون کمتر از شش درصد است اما رشد مالی این کشور چند سالی است که از دو درصد فراتر نرفته است و همین مساله اقتصاددانان این کشور را نگران نموده است.

منبع: انتخاب
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 417

به "واکنش روسیه به تحریم های آمریکا و کانادا: موضوع جدیدی نیست ، پاسخ می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش روسیه به تحریم های آمریکا و کانادا: موضوع جدیدی نیست ، پاسخ می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید