ورود دادستانی قائنات به موضوع زمین و مسکن

به گزارش تنها پیامک، دادستان عمومی و انقلاب قائنات گفت: شرایط زمین و مسکن در این شهرستان با ورود مدعی العموم مدیریت می گردد.

ورود دادستانی قائنات به موضوع زمین و مسکن

جهت دریافت خدمات سایبان آلاچیق با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش تنها پیامک به نقل از ایرنا، مهدی رحیمی اضافه نمود: از 6 ماه قبل شرایط آشفته بازار زمین و مسکن در شهر قائن را رصد می کنیم ولی به دلیل بیماری کرونا برنامه های تدوین شده با تاخیر آغاز شد.

وی با اشاره به نظر کارشناسان و صاحب نظران حوزه مسکن گفت: مشکل نابسامانی زمین و مسکن در قائن نسبت به سایر شهرهای استان حادتر بوده و هرج و مرج بر این بازار حاکم شده و بعضی دنبال اخلال و مقاصد و منافع شخصی هستند.

دادستان قائنات ادامه داد: از صندلی مدعی العموم به موضوع ورود کردیم تا این شرایط را مدیریت کنیم لذا با تشکیل کارگروهی درباره علل و حواشی این موضوع به نتایج خوبی رسیدیم و برنامه مدونی تدوین شد که گام به گام اجرا خواهد شد.

رحیمی گفت: شهروندان بدانند اکنون هیچ منطقه ای قرار نیست به محدوده شهری قائن اضافه گردد از این رو مردم از خرید و فروش یا تفکیک و قطعه بندی و حصارکشی زمین در تمام نقاط شهرستان خودداری نمایند.

وی با مهلت یک هفته ای به شهروندان گفت: اگر چنانچه شهروندی به حصارکشی غیرقانونی اقدام نموده قبل از اقدام قضایی و تخریب آن توسط نهادهای ذیربط آن را جمع آوری کند زیرا هرگونه تصرف، قطعه بندی، تفکیک، حصارکشی و خردکردن اراضی چه داخل و چه خارج محدوده شهری غیرقانونی بوده و مجرمان مورد پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

دادستان عمومی و انقلاب قائنات با بیان اینکه زمین های بلاتکلیف و رها شده در سطح شهر تا به امروز جز واسطه گری و دلال بازی چیزی برای مردم نداشته است، اظهار کرد: از مردم هم تقاضا داریم در این مدت با ما همکاری داشته و یاری نمایند تا این هرج و مرج بازار مسکن فروکش کند و به طور قطع مسئولیت هر اقدام شهروندان که موجب تحمیل خسارت بر آنان گردد بر عهده خودشان بوده و مورد پیگرد قانونی نیز قرار خواهند گرفت.

دادستان عمومی و انقلاب قائنات با بیان اینکه شهروندان نقش بسیار اساسی و تاثیرگذاری در کاهش قیمت مسکن دارند، از آنان خواست در حال حاضر از تقاضای خرید زمین و مسکن خودداری نمایند.

وی اضافه نمود: یک بخش اساسی در تعدیل قیمت ها همکاری شهروندان با ما بوده تا قیمت ها را با برنامه پیش بینی شده تعدیل و اوضاع مسکن را سر و سامان دهیم.

رحیمی با بیان اینکه اسناد جمع آوری شده در حال آنالیز است، یادآور شد: گاهی قصور در پرداحت حقوق عمومی مانند مالیات هم انجام شده که با جمع آوری اسناد معاملاتی از سال 96 تا به امروز، این موضوع را نیز در دستور کار قرار داده و با خاطیان برخورد خواهیم کرد.

دادستان عمومی و انقلاب قائنات با اشاره به نقش تنها پیامک در جامعه اضافه نمود: روشنگری و اطلاع رسانی دقیق و تنویر افکار عمومی از اساسی ترین وظایف تنها پیامک و اصحاب رسانه است که با عمل به این وظیفه خود مهمترین حق ملت که همان آگاهی و دانستن است را محقق می نمایند.

فرمانده انتظامی قائنات هم گفت: در یک عملیات ضربتی و در قالب 10 گروه عملیاتی و بازرسی از 60 واحد صنفی مشاورین املاک در سطح شهر قاین حدود 6 هزار نسخه مبایعه نامه جمع آوری و 10 واحد صنفی هم به دلیل نبود متصدی پلمپ شد.

سرهنگ محمود زال بیکی اضافه نمود: با تمام قوا در کنار دادستان شهرستان برای اجرای طرح مبارزه با هرج و مرج بازار مسکن آماده هستیم.

وی اظهار کرد: مدت ها است بازار املاک را رصد می کنیم دلالان با انجام معاملات صوری بازار را به نفع خود مدیریت می نمایند و پلیس با توجه به وظیفه خود و در چارچوب قانون و در راستای عمل به منویات رهبری با مخلان امنیت مالی قاطعانه برخورد خواهد نمود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1020

به "ورود دادستانی قائنات به موضوع زمین و مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود دادستانی قائنات به موضوع زمین و مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید