وزارت خزانه داری آمریکا: تا سال 2022 گرفتار تورم هستیم

به گزارش تنها پیامک، وزارت خزانه داری آمریکا با اشاره به شرایط تورم در کشورش و فرایند شیوع و ابتلا به کرونا گفت: آمریکا تا سال 2022 گرفتار تورم است.

وزارت خزانه داری آمریکا: تا سال 2022 گرفتار تورم هستیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جانت یلن رییس دستگاه خزانه داری آمریکا در مصاحبه ای که با شبکه سی ان ان داشت در تشریح فرایند تورم در این کشور گفت: طبق پیش بینی های مطرح شده این امکان وجود دارد که تورم تا سال آینده به علت آنچه قبلاً رخ داده بالا بماند، اما از طرف دیگر من انتظار دارم که این فرایند تا نیمه دوم سال آینده بهبود پیدا کند.

وی در این راستا تاکید نمود: تورم تا سال آینده با فرایند و شرایط مالی فعلی کاهش نخواهد یافت و از سوی دیگر مسائل مرتبط به بیماری کرونا و مسائل عرضه را به عنوان بعضی از دلایل رشد اخیر تورم که با سریع ترین سرعت خود در 30 سال اخیر در آمریکا در حال حرکت است، دانست.

جانت یلن با اشاره به بحران بوجود آمده از ویروس کرونا، ادامه داد: این امر سبب کاهش هزینه خدمات شده است و از سوی دیگر سبب تخصیص مجدد هزینه ها به سمت کالا ها می گردد.

رییس دستگاه خزانه داری آمریکا در ادامه مصاحبه خود با بیان اینکه، عرضه کالا به مردمان آمریکا به اندازه قابل توجهی افزایش یافته است، گفت: با این وجود همچنان فشار وجود دارد.

نرخ تورم سالانه در آمریکا در سپتامبر (مهر ماه) 2021 به بالاترین اندازه در 13 سال گذشته یعنی 5.4 درصد رسیده است که واکنش های بسیاری را بدنبال خود د اشته است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 29 آبان 1400 بروزرسانی: 29 آبان 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1886

به "وزارت خزانه داری آمریکا: تا سال 2022 گرفتار تورم هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت خزانه داری آمریکا: تا سال 2022 گرفتار تورم هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید