وزیر بهداشت به ژنو می رود

به گزارش تنها پیامک، مدیرکل همکاری های بین المللی وزارت بهداشت گفت: مطابق برنامه هر ساله سازمان جهانی بهداشت، وزیر بهداشت در هفتاد و دومین نشست مجمع جهانی سلامت این سازمان که با موضوع پوشش همگانی سلامت و با حضور وزرای بهداشت کشورهای عضو در ژنو برگزار می گردد، حاضر می شود.

وزیر بهداشت به ژنو می رود

به گزارش خبرنگاران، دکتر محسن اسدی لاری با اعلام این مطلب، اضافه کرد: در این نشست موضوعات اولویت دار بهداشتی در دنیا در قالب اسناد مطرح و مورد آنالیز اعضا قرار خواهد گرفت و کشورهای عضو این سازمان، پیرامون هر سند اعلام نظر خواهند کرد.

وی با اشاره به سخنرانی وزیر بهداشت در 6 پنل این مجمع، گفت: دکتر نمکی در نشست جانبی مراقبت های اولیه سلامت به سمت پوشش همگانی سلامت، اهداف توسعه پایدار، دوازدهمین نشست وزرای بهداشت کشورهای جنبش عدم متعهد و همچنین کشورهای مدیترانه شرفی سخنرانی می نماید.

مدیرکل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت بیان نمود: وزیر بهداشت در حاشیه مجمع دنیای سازمان دنیای بهداشت با وزرای بهداشت کشورهای مختلف و رییس سازمان دنیای بهداشت در زمینه ارتقای همکاری ها و همچنین برگزاری هرچه بهتر اجلاس وزرای بهداشت کشورهای مدیترانه شرقی در تهران، دیدار و تبادل نظر می نماید.

بنابر اعلام وبدا، اسدی لاری گفت: در این نشست درخصوص اسنادی از جمله آمادگی، مراقبت و پاسخگویی، ویروس فلج اطفال، اجرای دستور کار اهداف توسعه پایدار، پوشش همگانی سلامت، محیط زیست و تغییرات آب و هوایی، دسترسی به واکسن ها و داروها، پیگیری نشست بلندپایه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در مورد موضوعات مربوط به سلامت (از جمله مقاومت میکروبی، پیشگیری و کنترل بیماری های غیر واگیر، انتها بخشیدن به سل)، سازوکار کشورهای عضو درخصوص داروها و محصولات پزشکی تقلبی، منابع انسانی برای سلامت، ارتقای سلامت جمعیت مهاجران و پناهندگان، ایمنی بیماران و همچنین ریشه کنی آبله مورد بحث و آنالیز قرار می گیرد.

هفتاد و دومین اجلاس دنیای سالیانه سازمان دنیای بهداشت از 30 اردیبهشت تا 7 خرداد امسال در ژنو برگزار و هیاتی بلندپایه از نظام سلامت به ریاست وزیر بهداشت کشورمان در این اجلاس حاضر می شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 مرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 176

به "وزیر بهداشت به ژنو می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر بهداشت به ژنو می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید