وزیر خارجه قطر: مذاکرات دوحه و ریاض بی دلیل متوقف شد

به گزارش تنها پیامک، وزیر خارجه قطر با مثبت خواندن فضای گفت وگو برای حل بحران شورای همکاری گفت که دوحه در انتها سال گذشته با ریاض گفت و گوی انجام داده است، اما بی دلیل متوقف شد.

وزیر خارجه قطر: مذاکرات دوحه و ریاض بی دلیل متوقف شد

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر فضای گفت وگوی برای حل بحران شورای همکاری خلیج فارس را مثبت ارزیابی کرد و گفت که برای حل این بحران طرحی وجود دارد که امیدوار است نتیجه بخش باشد.

عبدالرحمن آل ثانی که با شبکه خبری الجزیره گفت وگو می کرد، اضافه کرد: در خاتمه سال گذشته گفت وگوی مثبتی با عربستان صورت گرفت، اما این گفت وگوها بدون آنکه دلیل آن معین باشد، متوقف شد.

وزیر خارجه قطر با تاکید بر اینکه دوحه برای حل بحران شورای همکاری از هرگونه طرح و مذاکره استقبال می نماید، توضیح داد: امیدواریم طرح جدید متفاوت از طرح های قبلی باشد و ما می بینیم که با طرح کویت با جدیدت تعامل می گردد.

وی خاطرنشان کرد که دوحه به توافق ریاض پایبند است، اما کشورهای محاصره کننده قطر، این توافق را زیر پا گذاشته اند.

شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی گفت که قطر صرف نظر از محاصره و آنچه که روی داده است، به وحدت شورای همکاری اهمیت می دهد.

وی در ادامه گفت که منطقه در شرایط حساسی به سر می برد، لذا باید راه چاره هایی برای منفجر نشدن اوضاع آن پیدا کرد.

وزیر خارجه قطر اضافه کرد: کشورهای محاصره کننده قطر(عربستان، امارات، بحرین و مصر) از شبکه های اجتماعی برای تحریک افکار عمومی علیه دوحه استفاده نموده اند.

وی خاطر نشان کرد، ما همواره از کشورهای محاصره کننده خواسته ایم که مردم را درگیر بحران فعلی نکنند و نفرت بین آنها ایجاد گردد.

بحران در روابط قطر و چهار کشور عربستان، امارات، بحرین و مصر از 5 ژوئن سال 2017 میلادی شروع شد و این چهار کشور روابط خود با قطر را قطع و آن را تحت محاصره هوایی و زمینی و دریایی قرار دادند و شروطی را برای از سرگیری روابط خود وضع کردند.

درمقابل، دولت قطر نیز با رد شروط و اتهام چهار کشور یاد شده علیه دوحه مبنی بر حمایت از تروریسم، تاکید نمود که از حاکمیت و استقلال تصمیم گیری خود دست برنمی دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 خرداد 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 946

به "وزیر خارجه قطر: مذاکرات دوحه و ریاض بی دلیل متوقف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه قطر: مذاکرات دوحه و ریاض بی دلیل متوقف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید