وزیر دفاع آمریکا در دولت بایدن انتخاب شد

به گزارش تنها پیامک، نشریه پلیتیکو دقایقی پیش نوشت: رییس جمهوری منتخب آمریکا ژنرال بازنشسته لوید آستین را برای اداره پنتاگون انتخاب نموده است.

وزیر دفاع آمریکا در دولت بایدن انتخاب شد

پولیتیکو به نقل از سه منبع مطلع نوشت: ژنرال بازنشسته لوید آستین به عنوان گزینه مورد انتخاب جو بایدن برای راهنمایی وزارت دفاع آمریکا برگزیده شده است.

آستین ژنرال بازنشسته نیروی زمینی ایالات متحده است. وی دوازدهمین فرمانده فرماندهی مرکزی ایالات متحده (سنتکام) بود. آستین اولین فرمانده سیاه پوستی بود که رئیس این فرماندهی شد.

آستین پیش از انتصاب به سنتکام به عنوان سی و سومین معاون رئیس ستاد نیروی زمینی ایالات متحده از 2012 تا 2013 فعالیت می کرد. وی همچنین آخرین ژنرال فرمانده نیروهای ایالات متحده - عراق، عملیات طلوع جدید که در 18 دسامبر (28 آذر) 2011 به سرانجام رسید و سپس معاون رئیس ستاد ارتش ایالات متحده بود. آستین در آوریل(اردیبهشت) 2016 از نیروی زمینی بازنشسته شد.

در 27 نوامبر (هفتم آذر) سال 2020، اکسیوس گزارش داد که تیم انتقال بایدن-هریس آستین را برای نقش وزیر دفاع در دولت جدید در دست آنالیز دارد.

معرفی گزینه بایدن برای ریاست پنتاگون در حالی افشا می گردد که جو بایدن ساعتی پیش گفت که به صورت رسمی روز چهارشنبه و آدینه گزینه های خود برای ریاست پنتاگون و دادستان کل را اعلام خواهد نمود.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، مارک اسپر رییس اسبق پنتاگون را یک روز پس برگزاری انتخابات سوم نوامبر (13 آبان) را برکنار کرد و هم اکنون کریستوفر میلر سرپرست وزارت دفاع آمریکا است.

در حالی بایدن قرار است در این هفته نامزد خود برای کسب ریاست پنتاگون را معرفی کند که بعضی رسانه های آمریکایی در هفته گذشته گزارش هایی مبنی بر عدم دسترسی تیم انتقالی بایدن به مراکز حساس دفاعی امنیتی منتشر کردند.

روزنامه واشنگتن پست روز آدینه گزارش داد که برغم تصمیم اداره خدمات عمومی در 23 نوامبر (سوم آذر) برای انتقال رسمی قدرت، پنتاگون درخواست تیم بایدن برای ملاقات با مدیران نهادهای امنیت ملی، اطلاعات دفاعی و سایر سرویس های جاسوسی ارتش را رد نموده است.

، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 دی 1399 بروزرسانی: 14 دی 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1380

به "وزیر دفاع آمریکا در دولت بایدن انتخاب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دفاع آمریکا در دولت بایدن انتخاب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید