وزیر دفاع اتهام به ایران درخصوص حمله به نفت کش ها در دریای عمان را رد کرد

به گزارش تنها پیامک، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مورد اتهام به کشورمان درباره نفت کش ها در دریای عمان واکنش نشان داد.

وزیر دفاع اتهام به ایران درخصوص حمله به نفت کش ها در دریای عمان را رد کرد

با همراهی تور عمان پاییز از نگین خاورمیانه مسقط و صلاله دیدن کنید و با زیبایی های خاورمیانه و فرهنگ شیخ نشین ها آشنا شوید .

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرنگاران، امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در حاشیه جلسه هیئت دولت ضمن رد قاطع اتهام به ایران در خصوص دو نفتکش در دریای عمان گفت: اتهامی که علیه نیروهای مسلح ایران وارد شده است را کاملاً رد نموده و با قاطعیت می گویم کذب است. جمهوری اسلامی ایران یک کشور مقتدر، قانونمدار و مسئول بوده و اگر بخواهد کاری انجام دهد حتماً مسئولیت آن را به عهده می گیرد. نیروهای مسلح ما کوشش زیادی برای تأمین آب راه های منطقه کشیده است.

وی اضافه نمود: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با تمام توان از آبراه ها حفاظت نموده و این اتهامات علیه ما خیلی ناجوانمردانه است. ما امنیت آبراه ها را تأمین می کنیم، اما به هر حال دریا یک محیط امنیتی خیلی بزرگ است و کسانی که به دنبال سوء استفاده است، ممکن است چنین مباحثی را همچنان دنبال نمایند.

امیر حاتمی اضافه نمود: راهبرد غرب و آمریکا تغییر پیدا نموده است و امروز این مضمون را از رئیس جمهور آمریکا می شنویم که می گوید امنیت آبراه به من چه ربطی دارد. امروز نفت کره، ژاپن و اروپا از اینجا رد می گردد و از آن طرف فشار بر مردم می آورند که زمینه را برای ایران هراسی فراهم نمایند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ادامه داد: نیروهای مسلح ما و همچنین سازمان بنادر جزو اولین واحدهایی بودند که برای امداد و نجات به نفتکش اول رسیدند و 23 نفر را نجات دادند و بلافاصله به سراغ نفتکش دوم رفتند، اما آنها اعلام کردند که شناور دیگری رسیده بود و به آنها یاری نموده بود در واقع شناورهای آمریکایی قبل از شناورهای ما به نفتکش دوم رسیده بودند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا ایران هم اسناد و اطلاعاتی درباره منشأ خرابکاری ها در دریای عمان در اختیار دارد؟ گفت: اطلاعات ما در محدوده اطلاعاتی است که دارندگان اطلاعات آن را منتشر نموده اند اما نکات بسیار مهمی در این اطلاعات وجود دارد. امارات ابتدا سعی کرد اتفاقات بندر فجیره را مخفی کند. سپس به صورت مدیریت شده این اخبار را منتشر کرد. این رفتار را کسانی انجام می دهند که دنبال استفاده سیاسی از این اتفاقات هستند.

امیر حاتمی اعلام کرد: آمریکا در راهبردهای خود در آبراهه ها تغییر ایجاد نموده است. آن ها قبلاً مدعی تأمین امنیت آبراهه ها بودند اما امروز از رئیس جمهور آمریکا می شنویم که می گوید امنیت خلیج فارس چه ربطی به ما دارد؟ این یک تغییر راهبردی اساسی است و دلیل آن هم این است که می خواهند کشورهایی که در آبراه های این منطقه منافعی دارند مثل چین، ژاپن، کره و اروپا را تحت فشار قرار دهند و از سویی می خواهند زمینه را برای ایران هراسی جدیدی فراهم نمایند. در واقع اتفاقات اخیر به لحاظ ماهیت یک نوع مدیریت ناامنی برای استفاده در جهت منافع آمریکاست.

وی درخصوص فیلم های منتشر شده از کشتی هایی که به نفت کش ها نزدیک شده اند، گفت: خیلی معلوم نیست تاریخ دقیق این فیلم ها برای چه زمانی است؟ سندیت ندارد، بعد از حمله به نفتکش ها شناورهای ما به منطقه رفتند و اقدامات متعددی انجام داده و محیط را امن کردند. می گردد از هر کدام از این اقدامات، فیلم گرفته گردد و به شکل خاصی منتشر گردد اما این نوع فیلم ها هیچ گونه سندیتی ندارد.

منبع: تسنیم
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 642

به "وزیر دفاع اتهام به ایران درخصوص حمله به نفت کش ها در دریای عمان را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دفاع اتهام به ایران درخصوص حمله به نفت کش ها در دریای عمان را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید