وزیر دفاع ایتالیا: به ائتلاف دریایی اروپا در تنگه هرمز می پیوندیم

به گزارش تنها پیامک، وزیر دفاع ایتالیا ازحضور یگان نیروی دریایی این کشور در تنگه هرمز جهت پیوستن به ائتلاف دریایی اروپا با ادعای یاری به تردد امن دریایی اطلاع داد.

وزیر دفاع ایتالیا: به ائتلاف دریایی اروپا در تنگه هرمز می پیوندیم

با ما همراه باشید و با تور ارزان ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در حالیکه رسانه های ایتالیایی چندی قبل به ماموریت دریایی ایتالیا در تنگه هرمز اشاره کره بودند، وزیر دفاع این کشو با تایید این خبر از حضور در آب های منطقه به بهانه تامین امنیت سخن گفت.

به نوشته وبگاه میدل ایست مانیتور لورنزو گوئرینی وزیر دفاع ایتالیا در روزهای گذشته با حضور در مجلس این کشور گفت، ایتالیا میخواهد با یک یگان دریایی در ماموریت نظارت دریایی اروپا در تنگه هرمز شرکت کند.

لورنزو گوئرینی به نمایندگان مجلس گفت ایتالیا در پی گفت وگوی بین کشورهای سواحل خلیج فارس برای ثبات بهتر در منطقه است. گوئرینی با اشاره به ائتلاف دریایی اروپا در تنگه هرمز (EMASOH) مدعی شد که این طرح برای محافظت از آزادی ناوبری در تنگه هرمز بوده است.

خبرگزاری آنسا چندی قبل گزارش کرد که کابینه ایتالیا در حضور یگان های هوایی و دریایی ایتالیا در تنگه هرمز را در راستای یاری به ائتلاف دریایی اروپا تصویب نموده است.

رسانه ها چندی قبل از پیوستن یک فروند ناو جنگی نیروی دریایی بلژیک به ائتلاف دریایی اروپا مستقر در خلیج فارس و تنگه هرمز خبر دادند. ناو لوپولد بلژیک در هفته های اخیر به ائتلاف دریایی اروپا مستقر در تنگه هرمز پیوست. در بیانیه نیروی دریایی بلژیک آمده است که این کشتی همراه با رزمناورهای فرانسوی نسبت به تردد امن کشتی های تجاری در تنگه هرمز اطمینان حاصل می نماید.

جمهوری اسلامی ایران با ابراز مخالفت خود با هرگونه حضور قوای بیگانه در منطقه، بارها تاکید نموده که امنیت منطقه تنها با همکاری کشورهای همسایه تامین می گردد.

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران چندی قبل مخالفت ایران را با هرگونه حضور نظامی خارجی در منطقه خلیج فارس، از جمله نیروهای اروپایی، اعلام و تاکید نمود که امنیت این منطقه باید به وسیله کشورهای منطقه تامین گردد و حضور نیروهای خارجی نه تنها یاریی به برقراری امنیت نمی نماید، بلکه زمینه افزایش تنش ها را هم فراهم خواهد نمود.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 مرداد 1400 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1755

به "وزیر دفاع ایتالیا: به ائتلاف دریایی اروپا در تنگه هرمز می پیوندیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دفاع ایتالیا: به ائتلاف دریایی اروپا در تنگه هرمز می پیوندیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید