وزیر کانادایی: برای زیارت به ایران آمده بودم

به گزارش تنها پیامک، خبرگزاری فارس: مریم منصف وزیر موسسات دموکراتیک کانادا 2 هفته پس از به بحث گذاشته شدن سفرش به ایران، علت این سفر را زیارت اماکن مقدس اظهار داشت.

وزیر کانادایی: برای زیارت به ایران آمده بودم

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

منصف افغان تبار است و سال 1996 به اتفاق خانواده اش از افغانستان به ایران و سپس به کانادا مهاجرت کردند؛ اخیراً ماجرای سفرهای وی به ایران در سال های 2010، 2013 و 2014 برای منتقدان وی چالش برانگیز شده و از این وزیر افغان تبار، شرح خواسته شده بود.

جان اُلری دفتر خانم منصف امروز اعلام نموده که وی با ویزای زیارت و پاسپورت افغانی خود که از کنسولگری موطنش در تورنتو گرفته، به ایران آمده است.

اُلری گفته در هر 3 مورد، ایشان با ویزای زیارتی سفر نموده؛ ویزایی که بسیاری از مسلمانان برای زیارت اماکن مقدس ایران از آن استفاده می نمایند؛ در سفرهایشان، ایشان حرم امام رضا (علیه السلام) را زیرات و با اعضای خانواده اش دیدار نموده است.

روز سه شنبه البته دفتر این وزیر افغان تبار زیر فشار رسانه های کانادایی، بیانیه ای با محتوای نسبتاً متفاوتی منتشر نموده بود.

در آن بیانیه، هدف از این سفرها، رفتن به افغانستان برای حضور بر سر مزار پدر خانم منصف اعلام شده بود که البته با توجه به ناامنی ها، مسافر داستان ما به مقصد نهایی اش نرسیده بود.

دفتر وزیر موسسات دموکراتیک کانادا همچنین اعلام نموده که تنها در سال 2012 بود که سفارت ایران در کانادا، پاسپورت مریم منصف را مهر نموده و در 2 سفر بعد با توجه به قطع روابط دیپلماتیک ایران و کانادا، ویزا از حافظ منافع ایران در آمریکا یعنی سفارت پاکستان گرفته شده است.

منبع: برترین ها
انتشار: 14 آبان 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 398

به "وزیر کانادایی: برای زیارت به ایران آمده بودم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر کانادایی: برای زیارت به ایران آمده بودم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید