وعده وزیر راه برای اصلاح 3 هزار نقطه حادثه خیز جاده ای

به گزارش تنها پیامک، خبرنگاران - سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: وزیر راه در جلسه امروز کمیسیون عمران به وجود 3 هزار نقطه حادثه خیز در جاده های کشور اشاره نمود و وعده داد در صورت تامین 5 هزار میلیارد اعتبار مورد احتیاج برای این امر مهم طی 1.5 سال آینده تمامی نقاط حادثه خیز شناسایی شده اصلاح و ایمن سازی خواهند شد.

وعده وزیر راه برای اصلاح 3 هزار نقطه حادثه خیز جاده ای

عبدالجلال ایری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ در تشریح نشست روز سه شنبه (24 اسفند ماه) کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز کمیسیون عمران از رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی به منظور ارائه گزارش از برنامه های خود در حوزه مسکن و حمل و نقل در سال 1401 دعوت کردیم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اضافه نمود: وزیر راه در ابتدا گزارشی از شرایط اجرای قانون جهش فراوری مسکن ارائه کرد؛ طبق گزارش وی اقدامات لازم برای ساخت 2 میلیون واحد مسکونی انجام و زمین های مورد احتیاج برای این تعداد واحد مسکونی شناسایی شده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اضافه نمود: طبق گفته وزیر راه، ساز و کار پرداخت تسهیلات مورد احتیاج جهت ساخت واحدهای احتیاجمند برنامه ریزی و هماهنگی با مجموعه بانک ها بود، لذا جلسات متعددی را در این خصوص با اعضای شورای پول و اعتبار برگزار کردیم تا نحوه پرداخت و سود تسهیلات، دریافت تضامین و مقدار اقساط و … به برترین شکل ممکن معین گردد.

ایری با بیان اینکه از سال 1401 کارهای عملیاتی اصلی واحدهای مسکونی شروع خواهد شد اضافه نمود: طبق گزارش وزیر راه هم اکنون در تعدادی از شهرها همچون کرمانشاه، زنجان و یزد عملیات ساخت شروع شده است. البته تحقق ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی احتیاجمند تامین حجم قابل توجهی مصالح ساختمانی نظیر فولاد و سیمان است از این رو بنده درخواست توقف صادرت این محصولات را برای تامین احتیاج داخل به رئیس جمهور ارائه کردم.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس مطرح نمود: بعلاوه وزیر راه در جلسه امروز به وجود 3 هزار نقطه حادثه خیز در جاده های کشور اشاره نمود و وعده داد در صورت تامین 5 هزار میلیارد اعتبار مورد احتیاج برای این امر مهم طی 1.5 سال آینده تمامی نقاط حادثه خیز شناسایی شده اصلاح و ایمن سازی خواهند شد.

وی اضافه نمود: وزیر راه و شهرسازی معتقد بود، شرایط راه های روستایی مناسب نبوده و متاسفانه اعتبارات خوبی نیز در لایحه بودجه 1401 برای این مهم در نظر گرفته نشده است. از طرفی به شرایط نامناسب ناوگان هوایی و ریلی کشور اشاره نمود و گفت برنامه ریزی هایی برای نوسازی این ناوگان ها صورت گرفته و در صورت تامین منابع اقتصادی در سال آینده شاهد اتفاقات بسیار خوبی در این زمینه خواهیم بود.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس اظهار کرد: در انتها اعضای کمیسیون عمران نیز هر کدام به بیان مسائل حوزه حمل و نقل و مسکن پرداخته و نقطه نظرات خودشان را در این خصوص بیان کردند و وزیر نیز به سوالات نمایندگان پاسخ داد.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 2 خرداد 1401 بروزرسانی: 2 خرداد 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2956

به "وعده وزیر راه برای اصلاح 3 هزار نقطه حادثه خیز جاده ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وعده وزیر راه برای اصلاح 3 هزار نقطه حادثه خیز جاده ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید