پاریس: ایران با نقض بیشتر برجام پویایی مذاکرات کنونی را تضعیف نکند

به گزارش تنها پیامک، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در سخنانی از تهران خواست تا از نقض بیشتر تعهدات هسته ای خود خودداری کند.

پاریس: ایران با نقض بیشتر برجام پویایی مذاکرات کنونی را تضعیف نکند

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت خارجه فرانسه گفت که هفته نخست مذاکرات با تهران که مثبت بوده نباید با اقدامات تحریک آمیز ایران تضعیف گردد.

آگنس ون در مول سخنگوی وزارت خارجه فرانسه گفت: در این زمینه، مهمتر این است که ایران از نقض بیشتر تعهدات هسته ای خود که می تواند پویایی کنونی را تضعیف کند، خودداری ورزد.

پس از خروج غیرقانونی دولت آمریکا از توافق هسته ای در اردیبهشت 1397، ایران به مدت یک سال همچنان به تمامی تعهدات خود ذیل برجام پایبند بود و کشورهای اروپایی به ایران وعده دادند که با اقداماتی، مزایایی که ایران از برجام باید منتفع می شد را تامین خواهند کرد.

پس از یک گذشت یک سال از خروج آمریکا از برجام، کشورهای اروپایی همچنان به دادن وعده اکتفا نموده و هیچگونه اقدام عملی برای پایبندی به تعهدات خود بر اساس برجام انجام ندادند.

جمهوری اسلامی ایران پس از حدود یک سال از خروج غیرقانونی آمریکا از برجام و پس از یک سال صبر راهبردی، اقدامات جبرانی که در پاراگراف 36 متن برجام نیز به آن اشاره شده، اتخاذ کرد.

بعد از روی کار آمدن دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا، تهران تاکید نموده که تنها در صورت لغو تمامی تحریم هایی که در دوران ترامپ علیه ایران اعمال شده، اقدامات جبرانی خود را به عقب بازخواهد گرداند.

امروز نیز در مراسم پانزدهمین سالگرد روز ملی فناوری هسته ای، حسن روحانی رئیس جمهور ایران به صورت ویدئو کنفرانسی دستور رونمایی از چند دستاورد هسته ای ایران را صادر کرد.

ساخت و مونتاژ نمونه اول ماشین سانتریفیوژ IR9S و IR9IB و همچنین گازدهی زنجیره کامل 164 ماشین سانتریفیوژ نیمه صنعتی IR6 ، گازدهی فاز اول 30 ماشین زنجیره شاهد سانتریفیوژ IR6S با توان جداسازی؛ تجهیز و راه اندازی خط فراوری ماشین های نسل جدید در مجتمع شهید احمدی روشن (نطنز)، شروع تست مکانیکی ماشین سانتریفیوژ IR9 با توان جداسازی، بخشی دیگر از پروژه هایی بودند که امروز با دستور رئیس جمهور افتتاح و بهره برداری رسمی از آنها شروع شد.

سانتریفیوژIR9 پنج متر طول،680کیلوگرم وزن و 37سانتیمتر قطر دارد. روتور این ماشین3 متر و به وزن حدود 14 کیلوگرم است. سانتریفیوژIR9 با فرکانس 680Hz، از توان غنی سازی 50 سو(50کیلو در سال) برخوردار است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 فروردین 1400 بروزرسانی: 27 فروردین 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1579

به "پاریس: ایران با نقض بیشتر برجام پویایی مذاکرات کنونی را تضعیف نکند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاریس: ایران با نقض بیشتر برجام پویایی مذاکرات کنونی را تضعیف نکند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید