پامپئو مدعی شد هکرهای مرتبط با چین اطلاعات کرونای آمریکا را ربوده اند

به گزارش تنها پیامک، وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه اتهام زنی ها علیه چین، این بار گفت عاملان سایبری مرتبط با چین، داده های تحقیقات آمریکا بر روی ویروس کرونا را به سرقت برده اند.

پامپئو مدعی شد هکرهای مرتبط با چین اطلاعات کرونای آمریکا را ربوده اند

به گزارش گروه بین الملل تنها پیامک، کاخ سفید در اتهام زنی جدیدی علیه پکن مدعی شد هکرهای مرتبط با چین، داده های مربوط به تحقیقات آمریکا بر روی ویروس کرونا را ربوده اند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا پنجشنبه شب مدعی شد، تلاش های عاملان سایبری و افرادی که دست به جمع آوری اطلاعات می زنند و با چین در اتباط هستند، اطلاعات دارای مالکیت معنوی و داده های مربوط به تحقیقات بر روی ویروس کرونا را به سرقت برده اند.

روز گذشته (چهارشنبه) نیز اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف بی آی) و آژانس امنیت زیرساخت ها و امنیت سایبری این کشور (سی آی اس ای) در بیانیه ای مشترک درخصوص تهدیدات موجود از سوی عاملان مرتبط با چین برای دسترسی به تحقیقات بر روی ویروس کرونا هشدار داده بودند.

پامپئو پیش تر نیز مدعی شده بود ویروس کرونا در آزمایشگاه های شهر ووهان چین ساخته شده است. ادعایی که جامعه اطلاعاتی آمریکا، چین و شماری دیگر از کشورها از جمله انگلیس و استرالیا آن را رد کردند.

همچنین کاخ سفید بارها دولت چین را به مخفی کاری و اقدام دیرهنگام برای مهار ویروس کرونا متهم کرده است. ادعایی که قویاً از سوی مقامات چینی رد شده اند.

مقامات کاخ سفید که به دنبال انحراف اذهان از کم کاری دولت آمریکا در قبال کنترل ویروس کرونا هستند، مدعی شده اند سازمان جهانی بهداشت نیز با چین هم دست بوده در انتشار ویروس کرونا در دیگر کشورها مقصر است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 تیر 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1010

به "پامپئو مدعی شد هکرهای مرتبط با چین اطلاعات کرونای آمریکا را ربوده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پامپئو مدعی شد هکرهای مرتبط با چین اطلاعات کرونای آمریکا را ربوده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید