تور ارزان ترکیه: پاکستان از خرید بالگرد از ترکیه منصرف شده است؟

به گزارش تنها پیامک، وزیر دفاع ترکیه اخبار منتشر شده درباره منصرف شدن پاکستان از خرید بالگردهای تهاجمی ترکیه را تکذیب کرد.

تور ارزان ترکیه: پاکستان از خرید بالگرد از ترکیه منصرف شده است؟

بهترین تجربه سفر را با تور ارزان ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویایی و بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیگر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه روز شنبه اخبار مطرح شده در مورد ابطال قرارداد یک و نیم میلیارد دلاری صادرات بالگرد تهاجمی آتاک این کشور به پاکستان را تکذیب کرد.

ترکیه با پاکستان برای فروش 30 فروند بالگرد تهاجمی آتاک به مبلغ یک و نیم میلیارد دلار در سال 2018 به توافق رسیده بود. این توافق در آن موقع بزرگترین توافق صنایع نظامی ترکیه بود اما به علت استفاده از بخشی از موتور بالگرد که از سوی آمریکا تامین می شده، احتیاج به اجازه واشنگتن برای صادرات به کشور ثالث را دارد که این اجازه طی 4 سال گذشته صادر نشده است.

بر همین اساس عنوان شد که پاکستان از خرید این بالگردها از ترکیه منصرف شده و در پی خرید بالگرد از چین است.

اما خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه این خبر را تکذیب نموده است.

وی در نشست خبری خود با اشاره به اینکه چنین خبری درست نیست گفت: در دیدارهای رسمی که با مقامات پاکستان داشتیم چنین ادعایی را صراحتاً تکذیب کردند. مقامات پاکستان نیز به طور رسمی چنین خبری را تکذیب کردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2059

به "تور ارزان ترکیه: پاکستان از خرید بالگرد از ترکیه منصرف شده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان ترکیه: پاکستان از خرید بالگرد از ترکیه منصرف شده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید