پمپئو تسلیم اجماع عراقی ها شد

به گزارش تنها پیامک، ایرنا نوشت: وزیر خارجه آمریکا از اجماع رهبران سیاسی عراق در معرفی نخست وزیر جدید عراق ابراز خرسندی کرد و گفت امیدوارم دولت جدید منافع عراق را در اولویت قرار دهد.

پمپئو تسلیم اجماع عراقی ها شد

مایک پمپئو روز دوشنبه در بیانیه ای مطبوعاتی افزود: ایالات متحده منتظر تشکیل دولت جدید عراق است که قادر به مقابله با بیماری همه گیر کووید-19، بهبود شرایط مالی فعلی کشور و تسلیحات تحت کنترل دولت باشد.

وی ادامه داد: ما خوشحالیم که به نظر می رسد رهبران سیاسی شیعه، سنی و کرد در خصوص تشکیل دولت به اجماع رسیده اند و امیدواریم که دولت جدید منافع عراق را در اولویت قرار دهد و جوابگوی احتیاج مردم عراق باشد.

وزیر خارجه آمریکا افزود: مردم عراق خواهان اصلاحات واقعی و رهبران قابل اعتماد هستند. این خواسته ها مستحق است بدون خشونت یا سرکوب مورد توجه قرار گیرند. ما در کنار مردم عراق می ایستیم در حالیکه آنها به دنبال یک عراق مستقل، مرفه و عاری از فساد و ترور هستند.

مصطفی الکاظمی پنج شنبه گذشته به دنبال مخالفت گسترده جریان های سیاسی شیعه، کرد و اهل سنت با مکلّف شدن عدنان الزرفی و کناره گیری وی، با حکم برهم صالح، رییس جمهوری، مامور تشکیل دولت جدید عراق شد.

وی طبق قانون اساسی عراق از زمان دریافت حکم مکلف شدن 30 روز مهلت دارد کابینه خود را برای کسب رای اعتماد به مجلس معرفی کند.

پیش از این نیز بسیاری از کارشناسان سیاسی، شانس کسب رای اعتماد کابینه الکاظمی را با توجه به حمایت جریان های سیاسی شیعه، کرد و اهل سنت در مجلس عراق بسیار بالا ارزیابی نموده اند.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 خرداد 1399 بروزرسانی: 17 خرداد 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 940

به "پمپئو تسلیم اجماع عراقی ها شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پمپئو تسلیم اجماع عراقی ها شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید