پوتین: زمان هیمنه قدرت های عظیم بر جهان به انتها رسیده

به گزارش تنها پیامک، رئیس جمهور روسیه با بیان اینکه زمان هیمنه قدرت های عظیم بر جهان به خاتمه رسیده، در باره هرگونه کوشش علیه این کشور هشدار داد.

پوتین: زمان هیمنه قدرت های عظیم بر جهان به انتها رسیده

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در باره اقدام علیه این کشور هشدار داد و گفت که روسیه با هر گونه اقدامی علیه خود مقابله خواهد نمود.

پوتین امروز پنجشنبه گفت: کسی که بخواهد روسیه را به عنوان یک کشور عظیم دفن کند، ما برای او مراسم تشییع جنازه برگزار خواهیم کرد.

او که در نشست بین المللی والدای سخنرانی می کرد، گفت که دنیا و نظام دنیای از زمان پاپان جنگ دنیای دوم که در آن، اتحاد جماهیر شوروی، آمریکا و انگلیس بر آلمان نازی پیروز شدند، در حال تغییر است و دوره هیمنه کشور های عظیم بر دنیا به سر آمده است و کشوری مانند ایالات متحده آمریکا بعید است که بتواند همچنان از این قضیه مستثنا باشد.

او گفت: از آن موقع به بعد (بعد جنگ دنیای دوم) نقش انگلیس دچار تغییر و تحول شد و شوروی هم که دیگر وجود ندارد و بعضی کوشش دارند روسیه را از معادلات و حسابات حذف نمایند.

پوتین ادامه داد: چین و آلمان هم اکنون به سمت قدرت عظیم بودن از حیث تأثیرات سیاسی و مالی حرکت می نمایند و کشور های مانند برزیل و آفریقای جنوبی در حال تقویت مواضع خود هستند.

رئیس جمهور روسیه با انتقاد از رقابت تسلیحاتی در دنیا گفت که اگر سقف و حدودی برای این رقابت مشخص نشود، دنیا آینده ای نخواهد داشت.

او به تنش و درگیری در منطقه قره باغ کوهستانی بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان اشاره نمود و گفت: روسیه با هر دو کشور ارمنستان و آذربایجان روابط دارد و آنچه در قره باغ در حال رخ دادن است، فاجعه بوده و ما برای خاتمه آن کوشش می کنیم.

رئیس جمهور روسیه به شیوع کرونا و قربانیان حاصل از گسترش این ویروس در دنیا اشاره نمود و گفت که این ویروس محدود نشده و یک تهدید خطرناکی برای دنیا و انسان هاست.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 آذر 1399 بروزرسانی: 1 آذر 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1289

به "پوتین: زمان هیمنه قدرت های عظیم بر جهان به انتها رسیده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین: زمان هیمنه قدرت های عظیم بر جهان به انتها رسیده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید