پوتین فرمان لنین را لغو کرد ، انتها ممنوعیت 100 ساله ترجمه و چاپ کتاب های اسلامی در روسیه ، رمضان قدیرف تشکر کرد (تور روسیه)

به گزارش تنها پیامک، رییس جمهور روسیه ممنوعیت انتشار تمامی کتب دینی را لغو کرد.

پوتین فرمان لنین را لغو کرد ، انتها ممنوعیت 100 ساله ترجمه و چاپ کتاب های اسلامی در روسیه ، رمضان قدیرف تشکر کرد (تور روسیه)

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، وبسایت خبری راشاپوستسن اطلاع داد: ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، طی فرمانی که روز یکشنبه 13 شهریور صادر شد، ممنوعیت 100 ساله ترجمه، چاپ و توزیع تمامی کتاب های مذاهب اسلامی را لغو کرد. لنین، رهبر اتحاد جماهیر شوروی، در سال 1921 ترجمه، چاپ و پخش کتاب های دین اسلام در لیست سیاه قرار داده بود.

در همین پیوند ولادیمیر پوتین در این فرمان تازه، ترجمه و چاپ صحیح بخاری به زبان روسی و نیز توزیع رایگان آن را مجاز نموده است.

رمضان قدیروف حاکم چچن نیز از این اقدام پوتین تشکر نموده و از او به علت نگرش محترمانه نسبت به آثار متعارف دانشمندان مسلمان تشکر نموده است.

صحیح بخاری که در 97 جلد و سه هزار و 450 باب تدوین شده است و شمار احادیث آن به چهار هزار می رسد، از کتاب های دینی اهل سنت به شمار می رود. پیش از این، وزارت دادگستری فدراسیون روسیه بخش هایی از صحیح البخاری را در لیست مطالب افراطی قرار داده بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 شهریور 1401 بروزرسانی: 17 شهریور 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 3075

به "پوتین فرمان لنین را لغو کرد ، انتها ممنوعیت 100 ساله ترجمه و چاپ کتاب های اسلامی در روسیه ، رمضان قدیرف تشکر کرد (تور روسیه)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین فرمان لنین را لغو کرد ، انتها ممنوعیت 100 ساله ترجمه و چاپ کتاب های اسلامی در روسیه ، رمضان قدیرف تشکر کرد (تور روسیه)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید