پوتین: یاری به کشورها برای تامین واکسن کرونا مسئولیت روسیه در برابر دنیا است

به گزارش تنها پیامک، رئیس جمهور روسیه یاری به کشور های دیگر برای تامین واکسن کرونا به اسم یک کشور پیشرو در علم را وظیفه خود در برابر دنیا دانست.

پوتین: یاری به کشورها برای تامین واکسن کرونا مسئولیت روسیه در برابر دنیا است

به گزارش به نقل از خبرگزاری تاس، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه امروز شنبه گفت یاری هایی که روسیه برای تامین واکسن ویروس کرونا به سایر کشور ها ارائه می نماید، مسئولیت آن در برابر دنیا است.

پوتین در این باره اعلام کرد: قدرت علمی روسیه سال گذشته، زمانی که مردم سراسر دنیا منتظر نجات از ویروس کرونا بودند، کاملا آشکار شد و محققان ما به موفقیتی برای تهیه واکسن دست یافتند که می توان آن را پیروزی نامید.

او یادآوری کرد که دانشمندان روسی به سرعت واکسن امن و موثر اسپوتنیک وی را برای مقابله با ویروس کرونا فراوری کردند که به روسیه اجازه می داد نه تنها مردم کشور خود را واکسینه کند، بلکه توانست به سایر کشور ها برای تامین واکسن مورد احتیاج خود یاری کند.

او در سرانجام اضافه کرد: و این مسئولیت کشور ما به اسم یک قدرت علمی برای کل دنیا است.

این اظهارات پوتین در حالی بیان می گردد که سران کشور های عضو گروه 7 در نشست خود در انگلیس، با درخواست ها برای اختصاص میلیارد ها پوند به منظور سرانجام دادن به کمبود واکسن کرونا در کشور های فقیر مخالفت کردند.

گروه های امدادی اعلام کردند ثروتمندترین کشور ها حتی درباره اختصاص بسته اقتصادی مصاحبه نکردند و در عوض به اختصاص تعداد دوز واکسن هایی متمرکز شدند که احتمال می رود در مجموع کمتر از 10 درصد تعداد دوز های مورد احتیاج باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 شهریور 1400 بروزرسانی: 6 شهریور 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1792

به "پوتین: یاری به کشورها برای تامین واکسن کرونا مسئولیت روسیه در برابر دنیا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین: یاری به کشورها برای تامین واکسن کرونا مسئولیت روسیه در برابر دنیا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید