روسیه و چین به شورای امنیت درباره کره شمالی چه پیشنهادی دادند

به گزارش تنها پیامک، چین و روسیه با ارائه پیش نویس قطعنامه ای به شورای امنیت خواهان تحریم بعضی از تحریم های کره شمالی شدند.

روسیه و چین به شورای امنیت درباره کره شمالی چه پیشنهادی دادند

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، چین و روسیه روز دوشنبه پیش نویس قعطنامه ای را به شورای امنیت سازمان ملل ارائه داده اند تا بر اساس آن و با هدف بهبود وضعیت مردم غیرنظامی بعضی از تحریم های کرۀ شمالی لغو گردد.

در این پیش نویس همچنین از ادامۀ گفتگوها میان پیونگ یانگ و واشنگتن در تمام سطوح با هدف برقراری رابطه میان دو کشور، ایجاد اعتماد متقابل و تقویت کوشش ها برای رسیدن به صلح پایدار در شبه جزیرۀ کره استقبال شده است.

این پیش نویس همچنین خواستار آن است که پروژه های همکاری دو کره برای تاسیس راه آهن و راه شوسه، از تحریم های سازمان ملل معاف شوند.

همزمان با کوشش های چین و روسیه برای کاهش فشارها بر کرۀ شمالی، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه بیان کرد که واشنگتن فعالیتهای پیونگ یانگ را از نزدیک زیر نظر دارد و چنانچه کرۀ شمالی بار دیگر آزمایش های نظامی خود را از سر بگیرد، مایۀ ناامیدی آمریکا را فراهم خواهد نمود.

به گزارش یورونیوز، سخنان ترامپ پس از آن بیان شد که دو اندیشکدۀ آمریکا همچنین آژانس جاسوسی کرۀ جنوبی این هفته بیان کردند که کرۀ شمالی در حال بازسازی سایت پرتاب موشک در غرب این کشور است.

گزارش های منتشر شده از سوی سرویس اطلاعاتی کرۀ جنوبی نیز حاکی از آن است که فعالیتهای جدیدی در کارخانه ای در منطقۀ سانومدونگ در نزدیکی پیونگ یانگ، یعنی جایی که اولین موشکهای بالستیک کرۀ شمالی با برد کافی برای رسیدن به خاک آمریکا ساخته شدند، دیده شده است.

تنش ها در هفته های اخیر بار دیگر میان کرۀ شمالی و آمریکا افزایش یافته و این نگرانی بوجود آمده است که دو کشور بار دیگر به نقطه ای برگردند که سال گذشته پیش از شروع گفتگوهای دوجانبه و دیدارها، در آنجا قرار داشتند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 فروردین 1400 بروزرسانی: 26 فروردین 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 527

به "روسیه و چین به شورای امنیت درباره کره شمالی چه پیشنهادی دادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه و چین به شورای امنیت درباره کره شمالی چه پیشنهادی دادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید