پیش بینی بازار بورس در روزهای آینده

به گزارش تنها پیامک، تهران (پانا) - شاخص کل بورس امروز حدود 0.11 درصد افت داشت. اگرچه بازار سهام در بیشتر نمادها قرمز بود اما در ساعات پایانی از سرعت افت کاسته شد.

پیش بینی بازار بورس در روزهای آینده

به گزارش تجارت نیوز، محمد خبری زاد، کارشناس بازار سهام گفت: با توجه به بهبود فرایند معاملات در نیم ساعت انتهای، فردا بازار فرایند مثبتی خواهد داشت. نکته مثبت بازار این است که عرضه بی محابا و شدید نمی بینیم. البته بازار امروز خروج نقدینگی حقیقی داشت و این یعنی حقیقی ها به ادامه فرایند مثبت امیدوار نیستند. فرایند رو به رشد باید تداوم داشته باشد تا افراد از معامله در روزهای قبل پشیمان شوند.

وی ادامه داد: هر کسی طی این روزها فروخته پشیمان نشده. برای اینکه اعتمادها به بورس برگردد بازار باید با فرایند صعودی فروشنده ها را پشیمان کند. برای مثال افرادی که در منفی های امروز فروختند در انتها بازار پشیمان شدند. امیدوارم فرایند بازار فردا ادامه انتها بازار امروز باشد. احتمالا نمادهای شبندر و بعضی نمادهای لیدر در گروه های دیگر فردا کار خود را پرتقاضا آغاز می نمایند.

این کارشناس توضیح داد: معاملات امروز راه را برای روزهای معاملاتی آینده روشن کرد. امیدوارم شرکت های بزرگ طی یکی دو روز آینده گزارشات ماهانه خود را منتشر نمایند چرا که این موضوع موتور محرک خوبی خواهد بود.

خبری زاد در ادامه اظهار کرد: در رابطه با لغو قیمت گذاری دستوری فولاد باید توجه داشت که این موضوع جدیدی نیست و از دو ماه پیش این رخ داده و الان فقط شرح دادند. این موضوع قطعا به نفع سرمایه گذاران و افرادی است که می خواهند با دید باز در این صنعت سرمایه گذاری نمایند. امیدواریم حذف قیمت گذاری دستوری در سایر صنایع مثل خودرو و اوره نیز اتفاق بیفتد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 اسفند 1400 بروزرسانی: 4 اسفند 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1995

به "پیش بینی بازار بورس در روزهای آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی بازار بورس در روزهای آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید