چقدر از یارانه معیشتی کرونا واریز شده است؟

به گزارش تنها پیامک، به گزارش خبرنگاران، طبق اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حدود 3568 میلیارد تومان از منابع تخصیص داده شده برای پرداخت یارانه معیشتی واریز شده است.

چقدر از یارانه معیشتی کرونا واریز شده است؟

در نوبت اول واریز یارانه کرونا 34 میلیون نفر یارانه دریافت کردند که 8.9 میلیون نفر از آنها جزو افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند، مبلغ یارانه برای این افراد 120 هزار تومان به ازای هر نفر است. 25 میلیون نفر دیگر از افراد کم درآمد مبلغ 100 هزار تومان دریافت کردند.

طبق تصویب نامه هیات وزیران در روز 10 دی ماه، معادل 14 هزار و 500 هزار میلیارد تومان از سهام مورد واگذاری را توسط وزارت امور مالی و دارایی به صورت اقساط طی چهار قسط مساوی (ماهیانه تا سرانجام امسال) بدون سود فروش اقساطی را به حساب سازمان هدفمندی یارانه ها نزد خزانه داری کل کشور واریز کند.

در مجموع از 14 هزار و 500 میلیارد تومان تخصیص داده شده برای پرداخت یارانه معیشتی 3568 میلیارد تومان واریز شده و 14 هزار و 272 میلیارد تومان آن تا سرانجام سال در سه نوبت برای این 34 میلیون نفر واریز می گردد.

همچنین حدود 228 میلیارد تومان از این بودجه باقی می ماند.

بسیاری از مردم مدعی هستند که شرایط دریافت یارانه معیشتی کرونا را دارند اما برایشان واریز نشده، وزارت کار نیز گفته که شش میلیون نفر متفاضی شناسایی نموده که در صورت تامین منابع از سوی سازمان برنامه وبودجه این تعداد نیز یارانه کرونا را دریافت می نمایند.

اما سازمان برنامه وبودجه تا به امروز نسبت به این موضوع واکنشی نشان نداده و تامین منابع جدید را تایید یا تکذیب ننموده است.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 23 بهمن 1399 بروزرسانی: 23 بهمن 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1447

به "چقدر از یارانه معیشتی کرونا واریز شده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چقدر از یارانه معیشتی کرونا واریز شده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید