چگونگی دفن فوتی های کرونایی، اقدام وزارت بهداشت برای سلامت خوابگاه های دانشجویی

به گزارش تنها پیامک، رئیس مرکز مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت ضمن تشریح فرآیند پذیرش بیماران مشکوک به کرونا در بیمارستان ها، درباره شرایط دفن فوت شدگان ناشی از کرونا، تمهیدات وزارت بهداشت برای خوابگاه ها و... توضیحاتی ارائه کرد.

چگونگی دفن فوتی های کرونایی، اقدام وزارت بهداشت برای سلامت خوابگاه های دانشجویی

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات کارشناسی ارشد استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

دکتر رضا گلپیرا در گفت وگو با خبرنگاران، درباره پروتکل پذیرش بیماران مشکوک به کرونا ویروس جدید در بیمارستان ها، گفت: در حال حاضر به واسطه اینکه بیماری های ویروسی دیگر به جز کرونا، مانند آنفلوآنزای نوع B در جامعه وجود دارد، بیشتر مردم به محض دیدن علائمی چون آبریزش بینی، عطسه و... فکر می نمایند که به کرونا مبتلا شده اند.

علائم کرونا

وی با بیان اینکه اکنون مردم فکر می نمایند که هر بیماری ویروسی کرونا است، اضافه نمود: واقعیت این است که کسی که دچار تب شده و تبش به راحتی پایین نمی آید، کسی که به سرفه افتاده و سرفه هایش خشک است، نه سرفه های خِلط دار، بدن درد، تب بالا و احساس تند تند نفس کشیدن دارد و برای تنفس از عضلات تنفسی اش استفاده می نماید، این بیماران افرادی هستند که حتما باید آنها را مورد آنالیز قرار دهیم.

مردم مستقیما به بیمارستان ها نفرایند

فرآیند پذیرش بیماران در بیمارستان ها

گلپیرا ادامه داد: اگر قرار باشد هر کسی با کوچکترین علائم به سمت بیمارستان ها فرایند، در بیمارستان ازدحام ایجاد شده و خود مردم دچار مشکل می شوند. در عین حال ازدحامی که در بیمارستان ها تشکیل می گردد، خودش می تواند منجر به انتقال بیماری گردد.

وی تاکید نمود: بر همین اساس وزارت بهداشت در تمام محلات مرکز جامع سلامت دارد. در این مراکز پزشکان مستقر هستند و به آنها گفتیم که به مردم آموزش های درست ارائه دهند. در عین حال امروز هم با سازمان نظام پزشکی هماهنگ کردیم که تمام مطب های پزشکی هم بتوانند این بیماران را که دارای علائم هستند، ویزیت نمایند. حال اگر بیمار به مطب مراجعه کرد و پزشک به او گفت که به نظر من شما مشکوک به کرونا هستید، پزشک بیمار را به مرکز جامع سلامت ارجاع می دهد و بعد از آنالیز آنها، اگر در مرکز جامع سلامت تشخیص دادند که این فرد مشکوک به کرونا است، از آنجا فرد را به بیمارستان اعزام می کنیم.

گلپیرا با بیان اینکه اصلا لزومی ندارد که برای اطمینان از ابتلا یا عدم ابتلایمان به کرونا، در همان ابتدا به بیمارستان مراجعه کنیم، گفت: مردم به هیچ وجه به بیمارستان های مراجعه ننمایند، بلکه بهترین روش این است که به مطب یا مرکز جامع سلامت مراجعه نموده و در صورتیکه مورد مشکوک محسوب می شدند، مرکز جامع سلامت هماهنگ نموده و معین می نماید که فرد به کدام بیمارستان اعزام گردد.

وی تاکید نمود: بنابراین مردم خودشان مستقیما به بیمارستان ها مراجعه ننمایند تا این اقدام باعث ازدحام نگردد. به عنوان مثال ما بیمارستانی مانند مسیح دانشوری را فقط برای بیمارانی که 100 درصد مورد مثبت کرونا هستند، قرار داده ایم. رفتن به این بیمارستان ها خودش می تواند منجر به انتقال ویروس گردد.

شرایط سلامت خوابگاهی ها

گلپیرا در بخش دیگری از صحبت هایش درباره تمهیدات وزارت بهداشت برای خوابگاه ها و پانسیون ها نیز گفت: خوشبختانه در حال حاضر به واسطه اینکه کلاس های درس تعطیل شده، خوابگاه ها تخلیه خواهند شد. در عین حال سیستم بهداشتی ما بر تمام خوابگاه ها نظارت می نماید تا برای آن ها از مواد گندزدا و ضدعفونی نماینده استفاده نمایند. این تمهیدات را به دانشگاه ها ابلاغ کردیم و دانشگاه ها این فضاها را ضدعفونی می نمایند.

مردم سوالات کرونایی خود را از 190 بپرسند

وی همچنین در پاسخ به اینکه مردم سوالات خود را درباره کرونا از چه طریقی می توانند بپرسند، گفت: باید توجه کرد که در حال حاضر سامانه تلفنی 190 مرجع پاسخگویی به مردم است. در عین حال به زودی 115 را هم فعال می کنیم.

فوت شدگان ناشی از ابتلا به کرونا چگونه دفن می شوند؟

گلپیرا درباره پروتکل دفن افرادی که به دلیل ابتلا به کرونا فوت شده اند، ضمن رد بعضی شایعات مبنی بر عدم دفن بهداشتی این افراد، گفت: ما بر اساس پروتکلی از قبل معین شده در این زمینه عمل می کنیم که البته فقط برای کرونا نیست، متوفی را طبق پروتکل بهداشتی خاص دفن می کنیم، به طوری که فرد را در بیمارستان به صورت کامل کاور می نمایند و دیگر کسی حق ندارد کاور را باز کند. در نهایت متوفی با نظارت بهداشتی دفن می گردد، نه اینکه او را به خانواده تحویل دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 فروردین 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 805

به "چگونگی دفن فوتی های کرونایی، اقدام وزارت بهداشت برای سلامت خوابگاه های دانشجویی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونگی دفن فوتی های کرونایی، اقدام وزارت بهداشت برای سلامت خوابگاه های دانشجویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید