چگونگی ضدعفونی کردن اتاق فرد کرونایی

به گزارش تنها پیامک، تهران (پانا) - با توجه به بالا رفتن ابتلای خانوادگی به کرونا، ضروری است نکاتی را رعایت کنیم که در صورت وجود فرد مبتلا به کرونا سایر اعضای خانواده در معرض بیماری قرار نگیرند.

چگونگی ضدعفونی کردن اتاق فرد کرونایی

به گزارش خراسان، درباره تمیز کردن و ضدعفونی سطوح تماس یافته با فرد مبتلا به ویروس کرونا موارد زیر پیشنهاد می شود:

1-حداقل سه ساعت قبل از تمیز کردن اتاق، فرد بیمار اتاق را ترک کند و در این سه ساعت کسی وارد اتاق نشود. اتاق ها تا قبل از تمیز و ضدعفونی شدن در اختیار فرد دیگری قرار نگیرد.

2-قبل از شروع به تمیز کردن، ماسک جراحی و یک جفت دستکش پوشیده شود.

3-ماده ضدعفونی کننده مطابق با دستورالعمل سازنده آماده یا از محلول سفیدکننده (رقیق شده) استفاده شود.برای سطوحی که کاربرد سفیدکننده مناسب نیست می توان از الکل استفاده کرد.

4-پارچه ها با محلول ضدعفونی یا سفیدکننده خیس و برای تمیز کردن سطوحی که امکان تماس مکرر با آن ها وجود داشته است استفاده شود.

5-استفاده از دستکش یک بار مصرف و ماسک مناسب هنگام تمیزکاری و ضد عفونی کردن ضروری است.

6- توالت ها با مجموعه جداگانه ای از وسایل تمیز کننده و با استفاده از ماده ضدعفونی یا محلول سفیدکننده تمیز شوند.از ضدعفونی کننده های مناسب استفاده و به این نکته توجه شود که مواد ضدعفونی کننده مختلف برای تأثیرگذاری به زمان های مختلف تماس با سطح نیاز دارند.

7-همه سطوح قابل دسترس (سینک، شیرها، جا صابونی، محل قرار گیری دستمال توالت، دیوارها، دستگیره ها، دستگیره سیفون و ...) باید تمیز شوند.

8-همه پارچه های مورد استفاده و همچنین ضایعات حاصل از تمیزکاری در کیسه های زباله یا پلاستیک های دو لایه دور انداخته شوند.

9-پس از تکمیل تمیزکاری و ضدعفونی، دستکش ها در آورده و دست ها با آب و صابون شسته شوند.

10- دستکش ها و ماسک در کیسه های زباله یا پلاستیک های دو لایه دور انداخته شوند.

11- فرد مسئول تمیزکاری باید بلافاصله پس از اتمام کار دوش بگیرد و لباس هایش را عوض کند.

12- برای اتاق تهویه یا هوای تمیز در نظرگرفته شود.

13- در صورت امکان و اگر فرد بیمار توانایی دارد به او یک کیسه زباله مناسب داده شود تا در طول حضورش در اتاق، خودش زباله ها را در کیسه قرار دهد.

14-در صورتی که از سرویس بهداشتی مشترک استفاده می شود پس از هربار حضور فرد بیمار در آن، باید به طور کامل ضد عفونی انجام شود.

15-ظروف مورد استفاده بیمار در صورتی که یک بار مصرف نیستند برای شست وشو با دستکش برداشته و سپس با آب داغ و مایع شوینده شسته شوند. بعد از هر بار شست وشو یا دفع زباله، دست ها با آب و صابون شسته شوند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 13 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1606

به "چگونگی ضدعفونی کردن اتاق فرد کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونگی ضدعفونی کردن اتاق فرد کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید