چین درخواست تماس وزیر دفاع آمریکا را رد کرد

به گزارش تنها پیامک، پس از آنکه ایالات متحده آمریکا، بالون جاسوسی چینی را منهدم کرد، پنتاگون گفت که چین درخواست تماس تلفنی بین وزرای دفاع این دو کشور را رد کرد.

چین درخواست تماس وزیر دفاع آمریکا را رد کرد

به گزارش ایسنا، به نقل از وب سایت ان پی آر، چندی پیش پنتاگون از رویتبالون جاسوسی چینی بر فراز مونتانا و آمریکای لاتین خبر داد. پس از انتشار این خبر، پکن گفت که بالون اولی که بر فراز آمریکا مشاهده شد، ماهیت غیر نظامی داشته و برای تحقیقات علمی استفاده می شود؛ اما با این حال واشنگتن چنین دلیلی را نپذیرفت و در نهایت با جنگنده های آمریکایی بالون چینی را که بر فراز سواحل کارولینای جنوبی در حال پرواز بود، ساقط کرد.

پاتریک رایدر، سخنگوی پنتاگون روز سه شنبه با انتشار بیانیه ای عنوان داشت: ما به اهمیت حفظ خطوط باز ارتباطی میان ایالات متحده آمریکا و جمهوری خلق چین معتقد هستیم تا بدین طریق روابط میان این دو کشور را مدیریت کنیم. این خطوط در چنین لحظاتی بسیار حائز اهمیت هستند.

وی در ادامه افزود: متاسفانه جمهوری خلق چین درخواست ما را برای برقراری تماس تلفنی میان لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا و وی فنگه، وزیر دفاع چین رد کرد؛ اما با این حال تعهد ما نسبت به خطوط باز ارتباطی میان این دو کشور ادامه خواهد یافت.

منبع: فرارو
انتشار: 20 بهمن 1401 بروزرسانی: 20 بهمن 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 3149

به "چین درخواست تماس وزیر دفاع آمریکا را رد کرد" امتیاز دهید

2 کاربر به "چین درخواست تماس وزیر دفاع آمریکا را رد کرد" امتیاز داده اند | 4.5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین درخواست تماس وزیر دفاع آمریکا را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید