ژنرال دمپسی تصمیم ترامپ را بسیار خطرناک توصیف کرد

به گزارش تنها پیامک، ایسنا نوشت: رئیس پیشین ستاد مشترک ارتش آمریکا تهدید دونالد ترامپ به استفاده از نیروی ارتش برای سرکوب اعتراضات سراسری در ایالات متحده را خطرناک و بسیار نگران کننده توصیف کرد.

ژنرال دمپسی تصمیم ترامپ را بسیار خطرناک توصیف کرد

ژنرال مارتین دمپسی، رئیس پیشین ستاد مشترک ارتش آمریکا در مصاحبه با ان پی آر گفت: این ایده که رئیس جمهوری آمریکا با استفاده از ارتش کنترل اوضاع را به دست بگیرد، از نظر من بسیار نگران کننده و مشکل آفرین است.

روز دوشنبه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا درباره احتمال استفاده از نیروهای فدرال در واکنش به اعتراضاتی که پس از مرگ جورج فلوید به راه افتاد، صحبت کرد. او خطاب به فرمانداران و شهرداران هشدار داد: اگر شهری یا ایالتی از انجام اقدامات ضروری در دفاع از زندگی و مال شهروندانش کوتاهی کند، من ارتش ایالات متحده را مستقر خواهم کرد و فورا این مشکل را با استفاده از آن ها حل می کنم.

ژنرال مارتین دمپسی در گفت وگو با رادیو سراسری آمریکا تاکید نمود، مشارکت ارتش باید برای درگیری در جنگ های خارجی باشد. او اضافه کرد: این ایده که از ارتش برای تسلط و سرکوب بر اعتراضاتی استفاده گردد که عمدتا مسالمت آمیز است و البته بعضی فرصت طلبان هم آن ها را به سمت خشونت می کشانند، از دید من بسیار خطرناک است. اینکه ارتش بیاید و اوضاع را آرام کند، بسیار خطرناک است.

مارتین دمپسی اولین نظامی ارشد نیست که سخنان ترامپ را به باد انتقاد گرفته است. وزیر دفاع کنونی و وزیر دفاع سابق آمریکا هم صراحتا با این صحبت دونالد ترامپ مخالفت نموده اند.

اعتراضات عمدتا مسالمت آمیز که پس از کشته شدن جورج فلوید در مینیاپولیس و پس از انتشار ویدیو نحوه مرگ او شروع شد، دست کم در 75 شهر آمریکا گسترش یافته است. جورج فلوید 46 ساله دوشنبه هفته پیش و زمانی که در بازداشت پلیس بود، کشته شد.

در ویدئویی که از بازداشت او وجود دارد، جورج فلوید در حالی که به سختی نفس می کشد، به پلیس سفیدپوستی که زانویش را روی گردن او گذاشته و فشار می دهد، می گوید: نمی توانم نفس بکشم.

پیش از این جیمز ماتیس، وزیر دفاع پیشین آمریکا، ترامپ را به کوشش عمدی برای ایجاد شکاف در جامعۀ آمریکا متهم کرد و ایده استفاده از ارتش برای پاسخ به اعتراض های جاری علیه نژادپرستی و خشونت های پلیسی را محکوم کرد.

او در بیانیه ای گفت: دونالد ترامپ اولین رئیس جمهوری در دوران زندگی من است که سعی ندارد مردم آمریکا را متحد کند -حتی تظاهر هم نمی نماید که چنین قصدی دارد. در عوض او سعی می نماید بین ما شکاف بیاندازد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1054

به "ژنرال دمپسی تصمیم ترامپ را بسیار خطرناک توصیف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژنرال دمپسی تصمیم ترامپ را بسیار خطرناک توصیف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید