کاهش قیمت گوشت گوسفندی در بازار ، مردم شتابزده خرید نکنند

به گزارش تنها پیامک، رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با بیان اینکه قیمت دام و گوشت گوسفندی نسبت به ابتدای آبان ماه کاهش به ترتیب 10 و 20 هزار تومانی داشته است، گفت: به مردم توصیه می گردد در خرید گوشت قرمز شتابزده عمل نکنند زیرا هیچ کمبودی در تامین گوشت قرمز نداریم.

کاهش قیمت گوشت گوسفندی در بازار ، مردم شتابزده خرید نکنند

به گزارش خبرنگاران، علی اصغر ملکی در مصاحبه با ایسنا با بیان اینکه قیمت گوشت در دو هفته اخیر نوسانی نداشته اما نسبت به ابتدای آبان ماه با کاهش 20 هزارتومان روبرو شده است، اظهار کرد: در حال حاضر قیمت شقه گوسفندی بدون دنبه کشتار روز برای مصرف نماینده 115 هزارتومان است در حالی که در ابتدای آبان ماه قیمت آن به 135 تا 140 هزارتومان رسیده بود.

وی ادامه داد: مردم معمولا در ابتدای هر ماه مایحتاج خود را خریداری می نمایند و به همین دلیل تقاضای گوشت قرمز در ابتدای ماه افزایش می یابد و هر چه به انتهای ماه نزدیک می شویم تقاضا نیز کم می گردد.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با اشاره به اینکه قیمت دام نیز کاهشی بوده است، گفت: قیمت دام در هرکیلو 10 هزارتومان کاهش داشته که تاثیر این کاهش قیمت بر روی گوشت 20 هزارتومان است. برای مثال اگر گوسفند ذبح شده 50 کیلو باشد 25 کیلو گوشت می دهد و بنابراین وقتی گفته می گردد قیمت گوسفند 10 هزارتومان کاهش داشته یعنی گوشت 20 هزارتومان کاهش می یابد.

ملکی با بیان اینکه عرضه دام زیاد شده است، توضیح داد: به علت اینکه دامداران به سختی می توانند نهاده های دامی برای دام هایشان تهیه نمایند و یا مجبور هستند با قیمت های گزاف نهاده خریداری نمایند از نگهداری دام بهره نمی برند و برایشان مقرون به صرفه نیست و به همین دلیل دام بیشتری به بازار عرضه می گردد.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در سرانجام گفت: با نزدیک شدن به ابتدای ماه خریدها نیز افزایش می یابد به همین دلیل ممکن است در هفته آینده قیمت گوشت دچار نوسان گردد. اما به مردم توصیه می کنیم که شتابزده خرید ننمایند. هیچ کمبودی در تامین گوشت نداریم. دام های دپو شده داریم و با قاچاق دام نیز برخورد شده است، بنابراین جای نگرانی نیست.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 25 آذر 1399 بروزرسانی: 25 آذر 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1339

به "کاهش قیمت گوشت گوسفندی در بازار ، مردم شتابزده خرید نکنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش قیمت گوشت گوسفندی در بازار ، مردم شتابزده خرید نکنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید