کره شمالی: دولت بایدن اولین گام اشتباه را برداشته است

به گزارش تنها پیامک، کره شمالی امروز (شنبه) خاطرنشان کرد، دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا اولین گام اشتباه را برداشته و با انتقاد از آزمایش موشکی دفاع از خود آن خصومت عمیق خودش را فاش نموده است.

کره شمالی: دولت بایدن اولین گام اشتباه را برداشته است

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، پیونگ یانگ آدینه از پرتاب نوع جدیدی از موشک های بالستیک کوتاه برد تاکتیکی اطلاع داد. جو بایدن این پرتاب موشکی را نقض قطعنامه های شورای امنیت دانست اما گفت همچنان آماده گشایش دیپلماسی با کره شمالی است.

ری پیونگ چول، دبیر کمیته مرکزی حزب حاکم کارگران کره شمالی گفت، این آزمایش اقدامی در دفاع از خود مقابل تهدیدات کره جنوبی و ایالات متحده بوده که حاصل رزمایش های نظامی و تسلیحات پیشرفته آنهاست.

این مقام در بیانیه ای که خبرگزاری رسمی کره شمالی (کی سی ان ای) منتشر کرد، گفت: ما نگرانی عمیق خودمان را در رابطه با اظهارات مدیر اجرایی آمریکا درباره سرزنش کردن این شلیک که حق کشورمان در دفاع از خود است، به عنوان نقض قطعنامه های سازمان ملل ابراز می کنیم و این آشکارا خصومت عمیق او را فاش می نماید.

او گفت: اظهارات بایدن تحریک آمیز و تجاوز آشکار به حق کشورمان در دفاع از خود است. چنانچه واشنگتن به بیان این اظهارات بی فکر ادامه دهد، با چیزی روبرو می گردد که اصلا خوب نیست. ما به هیچ وجه به منظور جلب نظر کسی یا تاثیر بر سیاست او، تسلیحات فراوری نمی کنیم. فکر می کنم که دولت جدید آمریکا آشکارا اولین گام را اشتباه برداشته است.

این مقام کره شمالی همچنین دولت بایدن را به سوءاستفاده از هر فرصتی برای تحریک پیونگ یانگ به وسیله توصیف آن به عنوان یک تهدید امنیتی متهم کرد.

ری پیونگ چول، دبیر کمیته مرکزی حزب کارگران کره شمالی گفت، واشنگتن روی یک منطق شبه گانگستری تاکید دارد تا تسلیحات هسته ای استراتژیک را به کره جنوبی آورده و به راحتی موشک های بالستیک قاره پیما آزمایش کند اما کره شمالی را حتی از آزمایش یک سلاح تاکتیکی منع کند.

او اضافه کرد: ما به خوبی می دانیم که چه باید کنیم. ما به افزایش دقیق ترین و گسترده ترین قدرت نظامی خود ادامه خواهیم داد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 22 فروردین 1400 بروزرسانی: 22 فروردین 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1568

به "کره شمالی: دولت بایدن اولین گام اشتباه را برداشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی: دولت بایدن اولین گام اشتباه را برداشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید