کرونا در اروپا، از هشدار درباره تشدید اوضاع در آلمان تا نشست ویژه در انگلیس به دلیل پیدایش نوع جدیدی از ویروس

به گزارش تنها پیامک، جدیدترین اخبار اروپا از هشدار بخش های آی سی یو در آلمان درباره تشدید اوضاع در هفته های آینده و دعوت نخست وزیر انگلیس از کابینه برای برگزاری نشست ویژه به دلیل کشف نوع جدیدی از ویروس کرونا در این کشور خبر می دهد.

کرونا در اروپا، از هشدار درباره تشدید اوضاع در آلمان تا نشست ویژه در انگلیس به دلیل پیدایش نوع جدیدی از ویروس

با ما سفر کنید و با لحظه آخری تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرونا در اروپا همچنان جولان داده و عواقب سیاسی، مالی و اجتماعی بیشتری به بار می آورد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

702 مرگ کرونایی روزانه در آلمان

جدیدترین اخبار کرونا از اروپا حاکی از آن است که انستیتو رابرت کخ آلمان صبح امروز از ابتلای 31300 مورد جدید به کرونا در عرض 24 ساعت اطلاع داد. 702 نفر هم در این مدت در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

شمار مرگ های کرونایی در فرانسه از مرز 60 هزار نفر

شمار مرگ های کرونایی در فرانسه هم از مرز 60 هزار نفر گذشت. نهادهای بهداشتی این کشور شب گذشته از مرگ 374 نفر در عرض 24 ساعت اطلاع دادند و 15674 نفر هم در این مدت به کرونا مبتلا شدند.

اعمال سومین قرنطینه سراسری در اتریش

اتریش هم از 26 دسامبر حداقل به مدت 3 هفته قرنطینه سراسری سومی را برای مهار کرونا اعمال می نماید.

صدر اعظم اتریش اعلام نموده که بدون محدودیت ها امکان خروج از بحران وجود ندارد.

پیغام توئیتری ماکرون به مردم از قرنطینه

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه هم که روز پنج شنبه تست کرونایش مثبت اعلام شد در پیغامی توئیتری خاطرنشان کرد که بعد از مثبت شدن تست کرونایش البته با سرعت کمتر کارهایش را انجام می دهد. وی گفت: ابتلای وی به کرونا نشان می دهد که هر کسی می تواند به این ویروس آلوده گردد.

وی تاکید نمود که احتمالا یک لحظه بی توجهی سبب ابتلای وی به این بیماری شده است.

شدیدترین محدودیت ها در دستور کار دولت سوئد

کشور سوئد هم برای مهار کرونا شدیدترین اقدامات و محدودیت ها را در دستور کار قرار می دهد.

درخواست دانشمندان اروپایی برای در پیش دریافت استراتژی هماهنگ و مشترک ضد کرونایی

به نوشته هفته نامه اشپیگل حالا جمعی از دانشمندان و محققان اروپایی در بیانیه مشترکی که در نشریه پزشکی لنست چاپ شده است خواهان در پیش دریافت استراتژی جدید کرونا برای پایین آوردن آمارهای مبتلایان جدید در سراسر اروپا شدند. این بیانیه از طرف 300 دانشمند و محقق اروپایی تنظیم شده است.

این محققان دستیابی به هدف ابتلای حداکثر 10 نفر در هر یک میلیون نفر در روز برای سراسر اروپا را پیشنهاد دادند.

محققان اروپایی با تاکید بر اینکه کشورهای مختلف قرنطینه را در پیش گرفته اند اما نه به صورت همزمان تاکید نمودند که به این ترتیب ویروس ها دوباره می توانند منتقل شوند. بر این اساس با توجه به باز بودن مرزها هیچ کشوری نمی تواند به تنهایی آمار مبتلایان را کاهش دهد بنابراین یک اقدام هماهنگ و مشترک ضرورت دارد.

آژانس دارویی سوئیس هم واکسن کرونای شرکت فایرز-بیونتک را تایید نموده است.

کناره گیری وزیر بهداشت اسلوونی

در بحبوحه بحران کرونا توماس گانتار، وزیر بهداشت اسلوونی هم استعفا داد. رسانه ها یک بحران در دولت ائتلافی را علت این کناره گیری اعلام نموده اند.

تشدید اقدامات امنیتی در فرودگاه ها در آستانه آغاز فرایند توزیع واکسن

شورای فرودگاه های بین المللی (ACI) به اعضای خود تقویت اقدامات امنیتی با توجه به در پیش بودن فرایند توزیع واکسن کرونا را توصیه کرد. به این ترتیب اقدامات امنیتی در فرودگاه ها تشدید می گردد. در یک بیانیه این نهاد آمده است: حساسیت واکسن ها، تقاضاهای زیاد و مقدار اندک واکسن ها در ابتدای کار می تواند توجه افراد و یا گروه هایی که قصد سوء دارند را جلب کند.

تشدید محدودیت ها در کرواسی

کرواسی هم به دلیل افزایش آمار مبتلایان تشدید محدودیت ها در دوران کریسمس را در دستور کار قرار داده است. این محدودیت ها از 23 دسامبر تا 8 ژانویه در این کشور حاکم خواهد بود.

یونان هم اعلام نموده که از 27 دسامبر واکسیناسیون علیه کرونا در کشورش را آغاز می نماید.

جزایر قناری اسپانیا در لیست مناطق خطر کرونای آلمان

جزایر قناری اسپانیا که ازمکان های جذاب برای گردشگر های آلمانی است مجددا در لیست مناطق خطر کرونایی کشور آلمان نهاده شد. انستیتو رابرت کخ آلمان این خبر را روز آدینه خاطرنشان کرد.

هشدار درباره خطرات موج سوم کرونا در ایتالیا برای اجرای طرح واکسیناسیون

کمیسر دولت برای شرایط اضطراری کرونا در ایتالیا هم در مصاحبه ای درباره خطرات ایجاد شده برای طرح واکسیناسیون در صورت آغاز موج سوم کرونا در ژانویه هشدار داده است. وی تاکید نمود که آغاز بزرگترین کمپین واکسیناسیون جمعی در کشور در جریان وقوع موج سوم پیچیده خواهد شد.

تشکیل نشست ویژه دولت انگلیس به دلیل کشف نوع جدیدی از ویروس کرونا

با توجه به کشف نوع جدیدی از ویروس کرونا در جنوب شرقی انگلیس نخست وزیر انگلیس وزرای کابینه اش را برای تشکیل یک نشست ویژه فراخوانده است. این خبر را چندین رسانه انگلیسی منتشر نموده اند.

گاردین نوع جدید ویروس کرونا را مسری تر دانسته است. این مسئله می تواند به محدودیت های شدیدتری در جنوب شرقی این کشور که لندن هم به آن تعلق دارد منجر گردد.

سخت ترین مرحله بحران کرونا در آلمان

نخست وزیر ایالت اشلسویگ-هولشتاین آلمان هم این کشور را در سخت ترین دوران بحران کرونا ارزیابی نموده است.

سخنگوی دولت آلمان شرایط فعلی را سخت ترین مرحله بحران کرونا ارزیابی نموده و سازمان نظام پزشکی آلمان هم با توجه به شمار بالای مبتلایان افزایش مرگ های کرونایی در چند هفته آینده را پیش بینی نموده است

استفان زایبرت، سخنگوی دولت آلمان روز آدینه (آدینه) در سخنانی در برلین خاطرنشان کرد: ما حالا شرایطی داریم که به اندازه ای سخت است که تا به حال در دوران بحران کرونا این گونه نبوده است؛ به همین دلیل اقداماتی بسیار سخت و محدودکننده در پیش گرفته می گردد که در همه زمینه های زندگی تأثیرگذار است

زایبرت با نگاهی به واکسیناسیون پیشِ رو خاتمه تونل بحران را روشن ارزیابی نموده در عین حال گفت: در اولین ماه های آغاز واکسیناسیون شمار زیادی از مردم این واکسن را دریافت نخواهند کرد. دوزهای کافی واکسن به تدریج در دسترس قرار خواهند گرفت.

سخنگوی دولت آلمان همچنین گفت: ما باید واقع بین باشیم و برای این واقعیت خود را آماده کنیم که مطمئناً ماه های ژانویه و فوریه همچنان جزو سخت ترین ماه های این بیماری همه گیر خواهند بود

هشدار درباره تشدید شرایط آی سی یوهای آلمان در هفته های آینده

پزشکان مراقبت های ویژه آلمان هم درباره شرایط متشنج آی سی یو های آلمان در هفته های آینده هشدار داده اند. رئیس انجمن بخش های مراقبت های ویژه و اورژانس آلمان گفته است که آغاز واکسیناسیون در کشور منجر به آرام شدن بخش های مراقبت های ویژه نمی گردد. واکسیناسیون در ابعاد محدود فعلی تازه در ماه های مارس و یا آوریل آینده آثار مثبت خود را نشان می دهد.

وی از شهفرایندان خواست همچنان به محدودیت های کرونای اعمال شده کاملا پایبند باشند.

جدیدترین آمار ابتلا به کرونا در کشورهای مهم اروپایی

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در فرانسه 2442990 نفر به کرونا مبتلا شده و 60229 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان داده اند.

در انگلیس هم تا به حال 1977167 نفر به کرونا مبتلا شده و 66541 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم تا به حال 1921778 نفر به کرونا مبتلا شده و 67894 نفر هم در اثر ابتلا به ین بیماری جان خود را از دست داده اند.

در اسپانیا هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 1817448 نفر به کرونا مبتلا شده و 48926 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در آلمان هم تا به حال 1469991 نفر به کرونا مبتلا شده و 26003 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 بهمن 1399 بروزرسانی: 6 بهمن 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1416

به "کرونا در اروپا، از هشدار درباره تشدید اوضاع در آلمان تا نشست ویژه در انگلیس به دلیل پیدایش نوع جدیدی از ویروس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از هشدار درباره تشدید اوضاع در آلمان تا نشست ویژه در انگلیس به دلیل پیدایش نوع جدیدی از ویروس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید