کلیسا، عامل احتمالی شیوع کرونا در فرانسه کرونا ، به صدا در آمدن ناقوس کلیساها در فرانسهقوانین سخت فرانسه برای در خانه ماندن مردم (فیلم)

به گزارش تنها پیامک، صدها تن از مومنان مسیحی حاضر در این مراسم مبتلا شدند و دست کم 17 تن از آن ها جان خود را از دست دادند

کلیسا، عامل احتمالی شیوع کرونا در فرانسه کرونا ، به صدا در آمدن ناقوس کلیساها در فرانسهقوانین سخت فرانسه برای در خانه ماندن مردم (فیلم)

جهت دریافت خدمات هزینه بازسازی خانه کلنگی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

در حالیکه امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه عصر چهارشنبه در سفری نمادین به شهر مولوز در شرق این کشور رفت، کلیسای عمومی مسیحیان انجیلی این شهر، به عنوان کانون اصلی گسترش ویروس کرونا و بیماری کووید-19 در فرانسه، همچنان پیغام های تهدیدآمیز دریافت می نماید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از یورونیوز، استان شرق بزرگ که منطقه آلزاس در آن واقع است، وخیم ترین شرایط ابتلا و مرگ و میر بر اثر کووید-19 را در فرانسه دارد. ماجرای انتقال ویروس کرونا یه این منطقه، تقریبا بدون شک، با برگزاری یک گردهمآیی آیینی مسیحیان انجیلی (اوانژلیست ها) در هفته سوم ماه فوریه شروع شد. صدها تن از مومنان مسیحی حاضر در این مراسم مبتلا شدند و دست کم 17 تن از آن ها جان خود را از دست دادند. احتمالا حدود 2000 شرکت کننده مراسم فصلی کلیسای گگردده بر روی عموم مسیحیان ویروس کرونا را به چهار گوشه این کشور و حتی جزیره گوادلوپ منتقل کردند.

سازماندهندگان این مراسم در برابر سیل انتقادها از بی ملاحظگی و بی توجهی کلیسا به منافع و سلامت عمومی اعلام کردند در زمان برگزاری مراسم در ماه فوریه هیچ یک از شرکت کنندگان علائم ابتلا به بیماری را نداشتند و ممنوعیت تجمع هم در آن تاریخ به بالای 5هزار نفر محدود بود.

با این حال برگزاری یک مراسم دیگر در آخر هفته گذشته (یکشنبه 22 مارس) در همین کلیسا، خشم بسیاری از شهروندان و به ویژه افراد بومی شرق فرانسه را برانگیحته است. یکی از کشیش های این کلیسا روز سه شنبه به رادیو فرانس انفو گفت: مومنان ما در شبکه های اجتماعی مورد آزار و ا ذیت گسترده قرار می گیرند و در خیابان تهدید فیزیکی می شوند.

با وجود قرنطینه عمومی در فرانسه و مجازات های اقتصادی شدید و حتی بازداشت نقض کنندگان مقررات محدودیت آمد و شد، مکان های مذهبی حق برگزاری اجتماعات تا 20 نفر را دارند.

تا شامگاه چهارشنبه 25ماه مارس، 1331 نفر در فرانسه جان خود را به دلیل ابتلا به بیماری کووید-19 از دست داده اند. مقام بهداشتی این کشور، 8 روز پس از اعلام رسمی قرنطینه می گویند که در روزهای آینده، شرایط وخیم تر می گردد.

--

منبع: عصر ایران
انتشار: 8 فروردین 1399 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 754

به "کلیسا، عامل احتمالی شیوع کرونا در فرانسه کرونا ، به صدا در آمدن ناقوس کلیساها در فرانسهقوانین سخت فرانسه برای در خانه ماندن مردم (فیلم)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلیسا، عامل احتمالی شیوع کرونا در فرانسه کرونا ، به صدا در آمدن ناقوس کلیساها در فرانسهقوانین سخت فرانسه برای در خانه ماندن مردم (فیلم)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید