گفت وگوی تلفنی پامپئو با وزیر خارجه ژاپن درباره ایران

به گزارش تنها پیامک، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بامداد چهارشنبه در بیانیه ای از گفت وگوی تلفنی وزیر خارجه آمریکا با همتای ژاپنی خود درباره ایران اطلاع داد.

گفت وگوی تلفنی پامپئو با وزیر خارجه ژاپن درباره ایران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مورگان ارتاگوس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای اعلام نمود مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا با همتای ژاپنی خود به صورت تلفنی گفت وگو نموده است.

در این بیانیه آمده است پامپئو با تارو کانو، وزیر امور خارجه ژاپن درباره تعامل با ایران گفت وگو نموده است.

این بیانیه اشاره ای به جزئیات بیشتر این گفت وگو ننموده است.

دولت آمریکا به ریاست دونالد ترامپ به دنبال آن است بعد از خروج از برنامه جامع اقدام مشترک یا برجام صادرات نفت ایران را به صفر برساند.

برجام، تیرماه سال 1394 میان ایران و پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل (آمریکا، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) به علاوه آلمان (موسوم به گروه 1+5) حاصل شد.

دولت آمریکا از نخستین روزهای اجرایی شدن این توافق، کارشکنی ها در اجرای آن و کوشش برای کاستن از مزایای مالی ایران از آن را شروع کرد. با روی کار آمدن دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا این کارشکنی ها شدت گرفت و او بارها تهدید کرد کشورش را از توافق هسته ای خارج خواهد نمود.

ترامپ پایان سه شنبه 8 می 2018 (18 اردیبهشت ماه 1397) به طور یکجانبه آمریکا را از برجام خارج و دستور احیای تحریم های متوقف شده علیه ایران را صادر کرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 مرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 178

به "گفت وگوی تلفنی پامپئو با وزیر خارجه ژاپن درباره ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفت وگوی تلفنی پامپئو با وزیر خارجه ژاپن درباره ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید