گفت وگوی وزرای دفاع ترکیه و آلمان درباره نقش آنکارا در افغانستان

به گزارش تنها پیامک، وزیر دفاع آلمان با اشاره به گفت وگو با همتای ترکیه ای درباره نقش آنکارا در افغانستان گفت: به این اشاره کردیم که باید همه کشورهای عضو این پیمان نیز از ترکیه حمایت نمایند.

گفت وگوی وزرای دفاع ترکیه و آلمان درباره نقش آنکارا در افغانستان

بهترین تجربه سفر را با تور عید ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویایی و بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیگر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از آناتولی، خلوصی آکار، وزیر دفاع ملی ترکیه با آنه گرت کرامپ-کارن باوئر، همتای آلمانی خود در آنکارا ملاقات و گفت وگو کرد.

آکار طی بیانیه ای پس از این ملاقات ضمن ابراز خرسندی بابت میزبانی از همتای آلمانی خود که او را دوست، شریک و یکی از مهمترین متحدان خود در ناتو خواند، گفت: ملاقات خوبی داشته اند.

وی با تاکید بر روابط تاریخی و فرهنگی میان ترکیه و آلمان گفت: مانند سفر خود به برلین در ماه فوریه امسال در اینجا نیز ملاقات مثبت و مفیدی داشتیم.

وزیر دفاع ترکیه همچنین گفت: در این ملاقات مسائل منطقه ای، جهانی و مسائل مربوط به ناتو را مورد بحث قرار دادیم.

وی همچنین با اشاره به همکاری نزدیک بین آلمان و ترکیه در زمینه دفاعی، توضیح داد: همکاری مشترک در بسیاری از سلاح و ابزارها داریم. به لزوم انجام اقداماتی در مورد محدودیت های ویژه برای گسترش این کوشش های مشترک اشاره کردم. به همتای آلمانی خود گفتیم که محدودیت ها باید برداشته شوند.

آکار اضافه کرد: همچنین این امکان را داشتیم که با همتای آلمانی خود درباره محدودیتهای صادرات مجوز علیه ترکیه به عنوان متحد ناتو که نه تنها ترکیه بلکه باعث ایجاد مشکلاتی برای این پیمان نیز می گردد، صحبت کنیم.

آنه گرت کرامپ-کارن باوئر، وزیر دفاع آلمان نیز با بیان اینکه ترکیه و آلمان با تاریخ دیرینه به یکدیگر متصل هستند و تجارب نیز این پیوند را تقویت می نماید و یکی از مهمترین نمونه های آن نیز پروفسور اوغور شاهین و همسرش اوزلم تورجی موسسان تُرک تبار شرکت دارویی بایون تک آلمان هستند.

وی همچنین با اشاره به اینکه در این ملاقات تحولات اخیر در افغانستان را نیز مورد بحث و آنالیز قرار داده اند، گفت: چه ترکیه چه آلمان بسیاری از کشورها از بیش از 20 سال در افغانستان مبارزه می نمایند. تلفات جانی داشتیم. بسیار هم هزینه کردیم. پس از سرانجام ماموریت حمایت قاطع ناتو باید از تامین امنیت این کشور و اقدامات لازم برای زیر ساخت آن حمایت کنیم.

وزیر دفاع آلمان ادامه داد: گفتم که درصورتی که ترکیه در این زمینه نقش مهمی ایفا نماید، متشکر می شویم. ولی البته که ترکیه نمی تواند به تنهایی این امر را انجام دهد. به این اشاره کردیم که باید همه کشورهای عضو این پیمان نیز از ترکیه حمایت نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 تیر 1400 بروزرسانی: 16 تیر 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1713

به "گفت وگوی وزرای دفاع ترکیه و آلمان درباره نقش آنکارا در افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفت وگوی وزرای دفاع ترکیه و آلمان درباره نقش آنکارا در افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید