یارانه معیشتی آذر واریز شد

به گزارش تنها پیامک، به گزارش خبرنگاران، یارانه معیشتی بنزین که از آذر دو سال پیش آغاز شد در این ماه دو ساله شد و به مرحله بیست و پنجمین رسیده است.

یارانه معیشتی آذر واریز شد

در آبان 98 پس از این که بنزین 200 درصد افزایش یافت، مقرر شد منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین به صورت یارانه نقدی پرداخت گردد.

دولت قبل نیز براساس چند فاکتور از جمله ارزش ملک مسکونی، ارزش خودرو و اندازه حقوق دریافتی یک خانوار حدود 60 میلیون نفر را به عنوان مشمول دریافت یارانه معیشتی بنزین شناسایی کرد.

نحوه شناسایی مشمولان از سوی دولت حسن روحانی از ابتدا مورد اعتراض کسانی بودند که خودشان را مشمول دریافت این یارانه می دانستند. البته به علت حجم زیاد اعتراض ها وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قول داد که فهرست یارانه بگیران را هر ماه به روز کند.

در دولت قبلی گزارش دقیقی از فهرست به روز رسانی شده منتشر نشد، دولت سیزدهم نیز اطلاعات جدیدی منتشر نکرده است، به نظر می رسد تعداد یارانه بگیران همان 60 میلیون نفر باشد.

البته تمام این 60 میلیون نفر در فهرست دریافت یارانه نقدی 45 هزار تومانی نیز قرار دارند.

در یارانه معیشتی بنزین به هر خانوار مبلغی بین 55 تا 205 هزار تومان پرداخت می گردد، هفت میلیون سرپرست خانوار مرحله دوم وام یک میلیون تومانی کرونا را در پاییز سال گذشته دریافت کرد و رضایت داد که اقساط آن از یارانه معیشتی هر ماه خانوار کسر گردد.

طبق اعلام روابط عمومی سازمان هدفمندسازی یارانه ها، دوازدهمین قسط از پرداخت دومین مرحله وام یک میلیون تومانی کرونایی در این ماه، از حساب سرپرستان خانواده هایی که این وام را دریافت کرده اند، کسر می گردد.

طبق وعده دولت باید دو یارانه دیگر در این ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز گردد؛ پرداخت یک یارانه قطعی و دیگری وعده ای است که دولت داده. یارانه نقدی 45 هزار تومانی در روز 20 آذر ماه واریز می گردد و از طرف دیگر دولت وعده داده که کارت اعتباری 150 تا 200 هزار تومانی پرداخت می نماید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 15 دی 1400 بروزرسانی: 15 دی 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1934

به "یارانه معیشتی آذر واریز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یارانه معیشتی آذر واریز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید