14 سبک پرطرفدار طراحی داخلی منزل

به گزارش تنها پیامک، آشنایی با مفاهیم اولیه سبک های طراحی داخلی منزل، می تواند به ما یاری کند طبق روحیات و سلایق فردی، محل زندگی و کار خود را طراحی کنیم و محیطی دوست داشتنی برای گذران وقت بچینیم. سبک هایی مانند مدرن، ساحلی یا بوهمین هرکدام با عناصر خاص خود، می توانند با توجه به ویژگی های روحی شما، احساس آرامش را برایتان به ارمغان بیاورند.

14 سبک پرطرفدار طراحی داخلی منزل

جهت دریافت مشاوره خدمات قیمت چاپ کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

خبرنگاران | سرویس دکوراسیون - توجه به طراحی داخلی و دکوراسیون، یکی از نکاتی است که نشان دهنده سلیقه و روحیات ساکنین هر منزل است. همه ما تجربه قراردریافت در محیط هایی که در آنجا احساس آرامش و یا اضطراب نموده ایم را داریم. حقیقت این است که هر فرد با توجه به خلق و خوی خود از عناصر مختلفی الهام می گیرد و سبک های طراحی داخلی، با به کارگیری این عناصر، می تواند احساس فردی را که در محیط قرار گرفته، تشدید کند. هر کدام از سبک های دکوراسیون مثل سبک دکوراسیون منزل مدرن، دکوراسیون سنتی منزل و مینیمال می توانند فضای زندگی شما را به گونه ای تغییر دهند که آرامش بگیرید.

اگر می خواهید دکوراسیون داخلی منزل خود را به گونه ای تغییر دهید که احساس آرامش را برایتان به ارمغان آورد، ابتدا باید الفبای طراحی داخلی و سبک های آن را بدانید. در طراحی داخلی، خطوط، نقش مهمی را ایفا می نمایند. برای مثال، استفاده از خطوط صاف در یک محیط، آنرا باز و پذیرا نشان داده و به بیننده احساس ثبات و پایداری می بخشد. در حالی که خطوط منحنی تعادل، نرمی و آرامش را در محیط به ارمغان آورده و ذهن آنرا زیبا می بیند. یکی دیگر از نکات مورد توجه، استفاده هر سبک از مواد مخصوص به خود، مثل چوب، فلز، شیشه و یا استیل در طراحی داخلی است. در ادامه با 14 سبک طراحی داخلی خانه آشنا شوید که بسیار محبوب و پرطرفدار هستند.

1. طراحی داخلی به سبک مدرن

واژه مدرن، یک واژه عام است که در طراحی داخلی، خانه ای با این ویژگی، خانه ای تمیز با پالت رنگی ساده خواهد بود. استفاده از موادی مانند استیل، شیشه و یا فلز ظاهری درخشان و براق به این سبک می دهد. عناصر موجود در این سبک بدون هیچ انحنا، سعی در آرام کردن ذهن بیننده دارند. در حقیقت سبک مدرن ساده ترین عناصر را حتی برای مبلمان و کمترین تزئینات و ابزار را در دکور پیشنهاد می دهد تا از در هم ریختگی جلوگیری کند. این سبک از خطوط صاف در طراحی بهره می گیرد تا محیط را بازتر نمایش دهد.

2. طراحی داخلی به سبک معاصر

دومین سبک پرطرفدار چیدمان منزل که با الهام دریافت از سبک مدرن و ترکیب خطوط منحنی در آن، بیننده را تحت تاثیر قرار می دهد، سبک معاصر است. این سبک که با سطوح براق، لوازم با انحنای ظریف و هنر خاص شناخته می گردد، نسخه دلپذیرتری از سبک مدرن است. از سبک معاصر می توان در چیدمان منازل آپارتمانی و ویلایی استفاده کرد. سبک معاصر علاوه بر به کار بردن پالت تک رنگ در زمینه و اندکی انحنا در طراحی، از رنگ های شاد و وسایل تزئینی خاص برای تلطیف فضا نیز استفاده می کند.

3. طراحی داخلی به سبک مینیمال

این سبک که به شدت در استرالیا محبوب شده است، با استفاده از مفاهیم سبک مدرن، آنرا ساده تر نموده و در طراحی به کار می برد. ویژگی خاص سبک مینیمال، استفاده از رنگ های خنثی و مبلمان با طراحی فوق العاده ساده است. در تزیین مینیمال محیط، معمولا از حداقل وسایل تزیینی استفاده می گردد. هر آنچه در دکور وجود دارد، معمولا کاربردی خواهد بود و صرفا بخاطر زیبایی به کار برده نمی گردد. این سبک به دلیل ویژگی هایی که دارد، کاربردی بوده و به بیننده احساس نظم القا می کند.

4. دکوراسیون خانه به سبک صنعتی

استفاده از چوب، آجر و بتن از معینه های شاخص این سبک است تا به بیننده، احساس ناتمام بودن القا کند. طراحی داخلی به سبک صنعتی از عناصر موجود به گونه ای بهره می گیرد که فضا با کمترین جدا نماینده ها طراحی شوند و پلان محیط باز باشد. رنگ های استفاده شده در سبک صنعتی، مبتنی بر سایه های خنثی هستند و استفاده از رنگ جیغ در دکور، معنا ندارد. ترکیب عناصر قدیمی و جدید مانند چوب در کنار فلز، همچنین عناصر طبیعی و مصنوعی مانند سنگ در کنار لوله، حسی ماورایی را به بیننده می دهند.

5. سبک نیمه قرن بیستم

این سبک ترکیبی از فرم های چشم گیر و طرح های گرافیکی با تاکید بر نقاط است. پنجره های عظیم، در های کشویی و نورگیر های سقف از عناصر خاص این سبک هستند که به یاری آنها، محیط داخل با محیط طبیعی بیرون ترکیب می گردد. همچنین در وسایل تزیینی این سبک، طرح های گرافیکی با نقش و طرح طبیعت به وفور یافت می گردد.

6. سبک اسکاندیناوی

سبک اسکاندیناوی، سبکی بسیار محبوب در دنیا است که بر سادگی و کلاسیک بودن تاکید بسیار دارد. استفاده از نور طبیعی و ملایم و همچنین رنگ های پس زمینه خنثی به خصوص سفید، برای ایجاد احساس آرامش در این سبک، صندلی ویژه ای دارد. اگر به منشا خلق این سبک برگردیم، متوجه می شویم که به دلیل جغرافیای خاص و سرد منطقه اسکاندیناوی، مردم مجبور بودند ساعت های طولانی را در منزل سپری نمایند، به همین جهت، خانه ها جوری طراحی می شدند که کمترین خستگی را به ذهن بیننده القا نمایند. سبک اسکاندیناوی به دلیل سادگی و استفاده از رنگ های روشن و نور ملایم، در خانه های کوچک مناظر چشم نوازی ایجاد می کند. همچنین به دلیل سادگی این سبک قابل ترکیب با سایر سبک ها است و برای دکور کردن گوشه ای از منازل بسیار عظیم نیز گزینه مناسبی محسوب می گردد.

7. دکوراسیون داخلی به سبک سنتی

این سبک با پالت های رنگی، وسایل چوبی به رنگ تیره، وفور طرح و نقش و همچنین خطوط منحنی بسیار شناخته می گردد. در هر عنصر از سبک سنتی جزئیات دیده می گردد که به بیننده نگاهی عمقی می دهد. سبک سنتی، زمان را با استفاده از مبلمان کلاسیک و قدیمی متوقف می کند. قرار دریافت مبلمان در مرکز اتاق از ویژگی های غیرقابل چشم پوشی این سبک است. بر خلاف سایر سبک ها، سبک سنتی بیشتر از عناصر مات بهره می گیرد. دیوار ها کم رنگ بوده و سایه های پر رنگ برای رنگ آمیزی کف و سقف محیط انتخاب می شوند.

8. طراحی داخلی به سبک انتقالی

یکی از سبک های ترکیبی که با گذر از سبک مدرن به سنتی، سعی در متعادل کردن فضا دارد، سبک انتقالی است. هر ترکیبی در این سبک ممکن است وجود داشته باشد، استیل و شیشه که از مظاهر سبک مدرن هستند در کنار مبلمان مخمل هر بیننده ای را حیرت زده می کند. از مهمترین ویژگی های این سبک، پالت های رنگی خنثی است که محیطی آرامش بخش را، در عین به روز و جذاب بودن ایجاد نماید. نور و گرما نیز در ایجاد این تعادل نقش مهمی دارند. سبک انتقالی با انتخاب بهترین عناصر از سبک های مدرن و سنتی، می تواند دکور محل زندگی تان را به گونه ای طراحی کند که بتوانید آنرا با هر عنصر جدید دیگری، برای چیدمان جدید ترکیب کنید.

9. دکوراسیون منزل به سبک فرانسوی

رنگ های گرم و خاکی شاخصترین نشانه سبک فرانسوی هستند که در کنار مبلمان زیبای چوبی منظره ای جذاب را به بیننده هدیه می نمایند. این سبک با استفاده از تُن های سبک و گرم قرمز و زرد تا طلایی در کنار عناصر طبیعی مانند سنگ و آجر، فضایی مانند خانه های دنج فرانسوی ایجاد می کند. پرطرفدارترین وسایل تزیینی، ظروف چینی قدیمی و پارچه های کتان هستند که به وفور در چیدمان منزل به سبک فرانسوی یافت می شوند.

10. دکوراسیون به سبک بوهمین

افرادی که این سبک را برای طراحی داخلی منزل خود انتخاب می نمایند، افرادی ساده گرا و رها هستند که تنها از خواسته های قلب خود پیروی می نمایند. در طراحی و سبک بوهمین، همه عناصر مانند مبل، تجهیزات نور، بافت پارچه ها و حتی فرش ها خاص انتخاب می شوند؛ بنابراین برای دکور کردن منزل خود با این سبک، عناصر آن را در فروشگاه های معمولی که لوازم مورد احتیاج سایر سبک ها را می توان از آنجا تهیه کرد، پیدا نمی کنید. وسایلی که برای تزیین استفاده می شوند، معمولا توسط مالک منزل و از مسافرت ها و یا حتی سمساری تهیه می شوند؛ بنابراین عجیب نیست که در این سبک، در گوشه ای از پذیرایی، تعدادی بالش و در سمت دیگر یک لوستر پر زرق و برق و یا فرش های قدیمی ببینید.

11. طراحی داخلی به سبک روستیک

سبک روستیک کوشش می کند از طبیعت برای چیدمان منزل یاری بگیرد. فرایند ساخت عناصر چوبی یا سنگی استفاده شده در این سبک، به گونه ایست که در بیننده حس ناتمام بودن القا کند. کف یا سقف های چوبی و استفاده از عناصر فضای باز در محیط داخلی منزل نیز از ویژگی های شاخص سبک روستیک است. امروزه در طراحی، این سبک در ترکیب با عناصر مدرن نیز در چیدمان منزل دیده می گردد.

12. دکوراسیون خانه به سبک شبی شیک

این سبک، از عناصر مشابه سبک بوهمین در چیدمان استفاده می کند، اما حس زنانگی، لطافت و ظرافت بیشتری را در بیننده ایجاد می کند. شبی در لغت به معنای قدیمی است و لوازم منزل با وجود تازگی به گونه ای انتخاب می شوند که ظاهری قدیمی داشته باشند. برای مثال یک میز در این سبک چندین لایه رنگ آمیزی شده و سپس با سمباده قسمت هایی از لایه های سطحی رنگ تراشیده می گردد تا کهنه به نظر برسد. پارچه های پرطرفدار این سبک نیز معمولا بافت دار انتخاب شده و سپس تکه دوزی می شوند. قاب های دیواری با تصاویر قدیمی نیز یکی از عناصر پرطرفدار مورد استفاده در این سبک است. شناخته شده ترین عنصر سبک شبی شیک، طرح گل سرخی است که این روز ها از عناصر پرطرفدار طراحی منزل است.

13. طراحی داخلی خانه به سبک هالیوود

این سبک با ترکیب سبک ویکتوریایی و مبلمان مخمل یا خز و یا بافت دار در کنار لوازم خاص و آنتیک، فضای دلپذیری را برای زندگی فراهم می کند. پالت رنگی این سبک غالبا به رنگ بنفش، قرمز و یا فیروزه ای لاکی در کنار رنگ طلایی است. مجسمه های خاص و عظیم از عناصر محبوب ویژه این سبک است. به طور کلی این سبک به گونه ای طراحی می گردد که همه عناصر دخیل در آن چشم نواز و جالب توجه باشند. استفاده از طرح و بافت معین در کنار رنگ های چشم گیر می تواند عمق محیط را افزایش دهد.

14. طراحی داخلی به سبک ساحلی

این سبک که نام دیگر آن هامپتون است، با استفاده از نورپردازی مناسب، پالت رنگی روشن و سبک و ایجاد سایه های رنگی آبی و سبز در محیط، فضای داخلی خانه های ساحلی را تداعی می کند. از ویژگی های شاخص این سبک استفاده از طرح های راه راه آبی و سفید برای بالش ها، پنجره های عظیم و نورگیر و کاناپه های راحت خزدار است که عناصر سبک کلاسیک را نیز می توان با آن ها ترکیب کرد. به طور کلی طراحی ساحلی با الهام از آرامش اقیانوس و ساحل سعی می کند فضایی آرامش بخش و مناسب برای گذراندن زمان فراهم کند.

داشتن دانش ابتدایی درباره سبک های طراحی داخلی می تواند به ما برای چیدن منزل طبق سلیقه شخصی مان یاری کند؛ بنابراین با شناخت سبک ها و مفاهیم مربوط به آنها می توانیم محیط زندگی خود را شادی بخش و زیباتر کنیم. اگر قصد تغییر دکوراسیون سرویس بهداشتی خود را دارید مطالعه مطلب تغییر دکوراسیون سرویس بهداشتی با 7 راه ارزان را به شما پیشنهاد می کنیم.

برگرفته از: rocheledecorating

منبع: setare.com
انتشار: 7 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 فروردین 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1417

به "14 سبک پرطرفدار طراحی داخلی منزل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "14 سبک پرطرفدار طراحی داخلی منزل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید