1600 فقره ازدواج در رفسنجان ثبت شد

به گزارش تنها پیامک، به گزارش خبرنگاران، اکبر حاج محمدی عصر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به میزان ثبت وقایع حیاتی، طلاق و ازدواج در شهرستان رفسنجان اشاره نمود و گفت: درصد ثبت ولادت در 9 ماه نخست سال جاری 99.7 درصد است که نسبت به مدت مشابه سال قبل تغییری نداشته است.

1600 فقره ازدواج در رفسنجان ثبت شد

وی ادامه داد: درصد ثبت فوت در 9 ماه نخست امسال 99.8 درصد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 0.1 درصد کاهش پیدا نموده است.

حاج محمدی اظهار کرد: در 9 ماه نخست امسال یک هزار و 602 واقعه ازدواج در شهرستان رفسنجان ثبت شده و یک پنجم این مقدار نیز واقعه طلاق ثبت شده که نسبت به سال قبل آمار طلاق پایین تر بوده است.

وی بیان داشت: در امسال تاکنون یک هزار و 788 جلد شناسنامه المثنی در شهرستان رفسنجان صادر شده است که 74 جلد خارج از مهلت قانونی که یک ماه است تحویل متقاضی شد.

حاج اکبری مطرح کرد: همچنین امسال 14 هزار و 747 جلد شناسنامه تعویضی و 828 جلد المثنی تعویضی بوده که به صورت مکانیزه صادر و تحویل متقاضی شده است. ضمن آنکه 186 نفر برای بار دوم و هفت نفر برای بار سوم اعلام فقدان شناسنامه نموده و المثنی دریافت کردند.

رئیس اداره ثبت احوال رفسنجان توضیح داد: در امسال تاکنون سه هزار و 722 واقعه ولادت نوزاد ایرانی و 766 واقعه فوت در شهرستان رفسنجان رقم خورده است.

حاج محمدی مطرح کرد: در امسال تاکنون بیشترین فراوانی مربوط به نوزادان دختر با اسامی فاطمه و فاطمه زهرا و نوزاد پسر مربوط به نام محمد در ثبت احوال رفسنجان به ثبت رسیده است.

به گفته وی تغییر نام بالای 15 سال بر عهده ثبت احوال و زیر 15 سال بر عهده مراجع قضایی است که با حکم دادگاه امکان پذیر است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 87

به "1600 فقره ازدواج در رفسنجان ثبت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "1600 فقره ازدواج در رفسنجان ثبت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید