17 تروریست پ ک ک در شمال عراق از پا درآمدند

به گزارش خبرنگاران به نقل از آناتولی، وزارت دفاع ترکیه با انتشار بیانیه ای گفت که در جریان عملیات پنجه- 3 امروز نیروهای مسلح این کشور علیه پ ک ک در شمال عراق، 17 تروریست از پای درآمده اند.

17 تروریست پ ک ک در شمال عراق از پا درآمدند

وزارت دفاع ترکیه در این بیانیه گفت: در ادامه عملیات پنجه -2 در مناطق زاب، آواشین و گارا واقع در شمال عراق، 17 تروریست دیگر نیز از پای درآمدند.

گفتنی است عملیات پنجه 1 بعد از ظهر روز دوشنبه 27 می و به بهانه نابودی مواضع پ ک ک در منطقه خاکورک واقع در شمال عراق آغاز شد و همچنان ادامه دارد.

این در حالیست که وزارت خارجه عراق چندی پیش از احضار فاتح یلدز سفیر ترکیه در بغداد در اعتراض به نقض مکرر حریم هوایی عراق از سوی آنکارا خبر داد.

وزارت امور خارجه عراق در بیانیه ای گفت که سفیر ترکیه در بغداد را فرا خوانده و مراتب اعتراض خود نسبت به نقض مکرر حریم هوایی عراق توسط ترکیه را تسلیم وی کرده است.

گفتنی است، وزارت دفاع ترکیه چندی پیش در بیانیه ای اعلام کرده بود که عملیات جدیدی با عنوان پنجه -2 برای مبارزه با گروه های تروریستی در شمال عراق آغاز شده است.

در این بیانیه همچنین آمده بود: عملیات پنجه -2 ارتش ترکیه با پشتیبانی نیروی هوایی، بالگردها و پهپادهای کشورمان طبق برنامه در شمال عراق ادامه دارد. نیروهای ترکیه در چارچوب این عملیات مقابله با عناصر گروه تروریستی پ.ک. ک و انهدام مخفیگاه و پناهگاه های آنها در منطقه خاکورک را ادامه خواهند داد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 11 فروردین 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 415

به "17 تروریست پ ک ک در شمال عراق از پا درآمدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "17 تروریست پ ک ک در شمال عراق از پا درآمدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید