3 هزار تُن پرتقال و هزار تُن سیب سهمیه میوه شب عید استان تهران است

به گزارش تنها پیامک، تهران (پانا) -معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران می گوید سهمیه میوه شب عید در استان تهران 3 هزار تُن پرتقال و هزار تن سیب می باشد که جوابگوی نیاز تنظیم بازار شب عید می باشد.

3 هزار تُن پرتقال و هزار تُن سیب سهمیه میوه شب عید استان تهران است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، حشمت الله عسگری در جلسه تنظیم بازار استان با اشاره به افزایش قیمت سیمان گفت: در استان تهران میزان مصرف سیمان حتی از گچ هم بیشتر است، بنابراین میزان تقاضای سیمان بالارفته است و عواملی از جمله قطعی گاز و برق منجر به کاهش میزان فعالیت و تولید کارخانه های سیمان شده است.

وی در ادامه افزود: این افزایش قیمت موقتی است و پیگیری های لازم در جهت اتصال دائمی برق و گاز در حال انجام است که با تأمین سوخت مورد نیاز این کارخانه ها، میزان تولید افزایش می یابد و در نهایت مشکل افزایش قیمت حل می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به سهمیه میوه شب عید استان تهران بیان کرد: سهمیه میوه شب عید در استان تهران 3 هزار تُن پرتقال و هزار تن سیب، معین و روز گذشته قراردادی با مباشر جهت تأمین و خریداری این میزان میوه منعقد شده است؛ سهمیه میوه ای که برای امسال استان تهران در نظر گرفته شده است جوابگوی نیاز تنظیم بازار شب عید می باشد.

عسگری سپس گفت: در استان تهران 17 کشتارگاه فعال وجود دارد و تصمیم گرفته شد حداقل150 تُن مرغ در اختیار میادین و بقیه میان اصناف توزیع شود؛ همچنین مقرر شد تمام میزان مرغی که وارد میادین می شود با هماهنگی وزارت جهادکشاورزی باشد.

وی تاکید کرد: هرکشتاری باید با هماهنگی انجام شود و تمام مرغ ها پس از کشتارگاه توسط دامپزشکی به سمت شرکت پشتیبانی امور دام هدایت شود، در غیر این صورت مجوز توزیع داده نمی شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1560

به "3 هزار تُن پرتقال و هزار تُن سیب سهمیه میوه شب عید استان تهران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 هزار تُن پرتقال و هزار تُن سیب سهمیه میوه شب عید استان تهران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید