آموزش تنظیمات اپل واچ سری 9؛ تمام ترفندهایی که باید بدانید

به گزارش تنها پیامک، اگر به تازگی برای خرید اپل واچ اقدام نموده اید، در مطلب آموزش تنظیمات اپل واچ به شما یاری می کنیم تا بتوانید از همان روز اول به برترین شکل ممکن از گجت پوشیدنی خود بهره ببرید.

آموزش تنظیمات اپل واچ سری 9؛ تمام ترفندهایی که باید بدانید

اپل واچ سری 9 تازهترین مدل ساعت هوشمند اپل در حال حاضر محسوب می گردد که با سنسورها، ابزارها و قابلیت های فوق العاده هیجان انگیز پیروز شده فروش بسیار بالایی در بازار داشته باشد. در ادامه در قالب آموزش تنظیمات اپل واچ کوشش می کنیم تمامی قابلیت های مهمی که باید در اپل واچ سری 9 فعال کنید را شرح دهیم.

قابلیت Smart Stack

قابلیت Smart Stack یک ابزار صفحه اصلی است که به طور اتوماتیک ویجت های مرتبط را در طول روزمره به شما نشان می دهد. برای مثال، در زمان صبح شما با ویجت های تقویم و آب و هوا روبه رو می شوید.

شما می توانید برای دسترسی به Smart Stack انگشتتان را روی واچ فیس قرار داده و از پایین به بالای صفحه حرکت دهید. حالا می توانید با سنجاق (Pin) کردن ویجت های دلخواه خود و از آن طرف حذف ویجت هایی که احتیاج ندارید، برنامه Smart Stack را شخصی سازی کنید. بعلاوه این قابلیت را نیز دارید تا ویجت های تازه را به برنامه اضافه کنید. پیشنهاد می کنیم سه ویجت پرکاربرد را در این بخش داشته باشید که در طول یک شبانه روز با آن زیاد کار می کنید.

نحوه فعال کردن Smart Stack و شخصی سازی آن

 • فعال سازی قابلیت Smart Stack و شخصی سازی کردن آن
 • برای دسترسی به Smart Stack از واچ فیس به سمت بالا اسکرول کنید.
 • برای دسترسی به حالت ویرایش، ویجت بالایی را فشار داده و نگه دارید.
 • روی نماد پین زرد ضربه بزنید تا ویجت مورد نظر را به بالای برنامه های خود پین کنید.
 • برای حذف ویجت ها، روی نماد - قرمز رنگ ضربه بزنید.
 • ویجت برنامه خود را با ضربه زدن روی نماد - قرمز رنگ متصل به برنامه ای که می خواهید جایگزین کنید، سفارشی کنید. سپس برای اضافه کردن میانبر تازه، روی نماد + که دور آن دایره کشیده شده ضربه بزنید.

انجام کارهای ساده با حرکات خاص دست

به لطف به روز رسانی سیستم عامل watchOS 10.1، کاربران اپل واچ سری 9 می توانند از کنترل ژست دو ضربه ای استفاده نمایند. این حرکت انگشت برای زمانی که در دست شما وسیله بوده، بسیار کاربردی است. البته در نظر داشته باشید که این قابلیت در حالت Low Power Mode یا زمانی که Sleep Focus فعال شده در دسترس نیست.

چطور از قابلیت Double Tap در اپل واچ استفاده کنیم؟

 • هنگامی که ساعت خود را بلند کردید تا بیدار گردد، انگشت شست و سبابه خود را برای توقف موقت موسیقی، به تعویق انداختن هشدارها، لغو تایمرها و موارد دیگر دو بار فشار دهید.
 • از صفحه ساعت، ژست مورد نظر به شما امکان می دهد در میان ویجت های Smart Stack خود پیمایش کنید.گ

نحوه تنظیم Double Tap در اپل واچ

برنامه Settings را روی اپل واچ سری 9 باز کنید.

گزینه Gestures و سپس Double Tap را ضربه بزنید. در نهایت باید از بین دو گزینه Playback و Smart Stack یک مورد را انتخاب کنید. پلی بک برای انتخاب پخش/توقف یا رد کردن کارایی دارد و نامارت ترک برای انتخاب پیشرفته یا فرایند انتخاب کاربرد دارد.

شما می توانید بعلاوه به وسیله برنامه اپل واچ روی گوشی آیفون خود قابلیت Double Tap را راه اندازی کنید. تنها کاری که باید انجام دهید، رفتن به سربرگ My Watch و سپس مسیر Settings > Gestures است. در نهایت گزینه Double Tap را ضربه بزنید.

اگر قبلا صاحب اپل واچ بوده اید، به لطف watchOS 10 به سرعت متوجه تغییرات در اقدامات دکمه جانبی ساعت خواهید شد. با ضربه زدن روی دکمه جانبی در صفحه اصلی ساعت، شما وارد Control Center ساعت می شوید. در همین حال، یک ضربه از Digital Crown یا همان دکمه تاج دیجیتال، شما را وارد برنامه های ساعت می نماید، در حالی که یک ضربه دوگانه از تاج دیجیتال، شما را به یک کاتالوگ از برنامه های باز می برد.

افزایش طول عمر باتری اپل واچ سری 9

اگر به تازگی اپل واچ خریده اید و از طرفی اولین مرتبه ای است که با یک ساعت هوشمند اپل کار می کنید، خالی شدن سریع باتری شاید برای تان آزار دهنده باشد. هر چند شرکت اپل ادعا نموده که می توان اپل واچ سری 9 را تا 18 ساعت بدون احتیاج به باتری استفاده کرد. با این حال، شما با فعال سازی حالت Low Power می توانید چند ساعت بیشتر از گجت خود بهره ببرید. در ادامه آموزش تنظیمات اپل واچ فعال سازی این حالت را هم شرح می دهیم.

نحوه فعال سازی Low Power Mode در اپل واچ سری 9

از صفحه اصلی ساعت، دکمه جانبی را فشار دهید تا بخش Control Center باز گردد.

 • روی آیکون درصد باتری ضربه بزنید.
 • روی Low Power Mode ضربه بزنید.
 • به سمت پایین اسکرول نموده و Turn On را ضربه بزنید.

حالت های فوکوس (Focus)

شبیه به آیفون، حالت های فوکوس شرکت اپل به کاربران یاری می نماید تا سیگنال های مزاحم هنگام خواب، کار و سایر فعالیت ها تا حد امکان کاهش پیدا کند. شما می توانید اپل واچ خود را طوری تنظیم کنید که برنامه های فوکوس آیفون شما را منعکس نموده یا برنامه های تازهی را از مچ دست خود تنظیم کنید.

نحوه زمان بندی حالت های فوکوس در اپل واچ سری 9

 • از صفحه اصلی ساعت، روی دکمه تاج دیجیتال ضربه زده تا وارد کتابخانه برنامه ها شوید.
 • از بخش Settings، گزینه Focus را پیدا نموده و روی آن ضربه بزنید.
 • روی دسته بندی که مد نظر شماست ضربه بزنید تا فرایند زمان بندی فعال گردد: حالت Do Not Disturb (مزاحم نشوید)، شخصی (Personal) و کاری (Work).
 • Sleep Focus به طور اتوماتیک از سلسله المان های تنظیم شده در برنامه Sleep شما پیروی می نماید، حتی اگر منعکس سازی گوشی آیفون فعال نشده باشد.
 • روی Add new ضربه زده و یک برنامه زمان بندی تازه را ایجاد کنید.

شخصی سازی واچ فیس

اپل واچ سری 9 تنها با واچ فیس های اصلی ساعت سازگار است اما خوشبختانه شرکت اپل، طراحی های زیادی مطابق با تمامی سلیقه ها را ارائه می نماید. چه بخواهید یک عکس دلخواه را نمایش دهید، چه بخواهید به رنگ خاصی متمایل شوید یا چهره خود را با داده ها و میانبرها بارگیری کنید، گزینه های متنوعی برای هر کاربر وجود دارد. WatchOS 10 حتی چهره های دیگری از جمله یک انیمیشن با Snoopy را معرفی کرد که به شدت بامزه و خنده دار طراحی شده است.

نحوه شخصی سازی واچ فیس در اپل واچ سری 9

 • انگشتتان را روی واچ فیس کنونی ساعت خود نگه دارید.
 • به سمت چپ انگشتتان را حرکت داده و روی Add new ضربه بزنید.
 • با استفاده از حرکت انگشت و دکمه Digital Crown می توانید از تنظیمات شخصی سازی خود انتخاب کنید.

برای سفارشی سازی چهره ای که از قبل در گالری شماست، صفحه ساعت فعلی خود را فشار داده و نگه دارید و روی ویرایش زیر طرحی که می خواهید سفارشی کنید ضربه بزنید.

به اشتراک گذاری مخاطبین با NameDrop

ارقام را به طور مستقیم از اپل واچ خود با سایر کاربران اپل واچ به اشتراک بگذارید. با iOS 17.1 و watchOS 10.1 می توانید از NameDrop برای اشتراک گذاری اطلاعات تماس با یک دستگاه نزدیک بهره ببرید.

نحوه شخصی سازی بخش Google Assistant در اپل واچ

 • در صفحه اپل واچ، برنامه Contacts را باز نموده و سپس روی تصویر خود در گوشه بالا و سمت راست ضربه بزنید.
 • روی Share ضربه زده و سپس ساعت خود را نزدیک اپل واچ شخص مقابل خود قرار دهید. وقتی اتصال برقرار گردد، ساعت هوشمند شما ویبره خواهد رفت.
 • همچنان دستگاه ها را در نزدیکی یکدیگر قرار داده تا نام NameDrop روی صفحه نمایش هر دو ساعت نمایان گردد.
 • در این مرحله شما می توانید انتخاب کنید که آیا فرد مقابل تنها باید اطلاعات مخاطبین شما را دریافت کند یا شما هم می توانید فهرست مخاطبین فرد مقابل را دریافت کنید.

شما بعلاوه می توانید اطلاعات تماس را از یک آیفون به یک ساعت اپل با نگه داشتن صفحه نمایش گوشی چند سانتی متر از بالای اپل واچ به اشتراک بگذارید. دستورالعمل های بالا را دنبال کنید هنگامی که NameDrop روی صفحه نمایش ظاهر می گردد.

آموزش تعویض بند اپل واچ سری 9

یک بند ساعت تازه راهی سریع و موثر برای شخصی سازی دستگاه شما محسوب می گردد. بندهای اورجینال اپل واچ سری 9 در مواد مختلف، از نایلون یا سیلیکون گرفته تا چرم یا فولاد ضد زنگ فراوری می شوند. هر چند برترین بند اپل واچ به طور حتم چیزی است که به سلیقه و سبک زندگی شما نزدیک باشد.

نحوه تغییر بند در اپل واچ سری 9

 • اپل واچ خود را رو به پایین روی یک سطح تمیز و نرم قرار دهید.
 • دکمه آزاد کردن نوار را که در بخش پشتی ساعت واقع شده است را فشار داده و نگه دارید، سپس بند را در امتداد قاب ساعت بلغزانید تا آن را جدا کنید.
 • این روند را برای طرف مقابل هم تکرار کنید.

نصب برنامه های شخص ثالث

پشتیبانی از برنامه های شخص ثالث اپل، از پلتفرم های تناسب اندام گرفته تا ابزارهای بهره وری، به طور حتم بی رقیب است. اپ استور برای هر چیزی که به صورت بومی در دستگاه پیدا نمی کنید گزینه هایی در چنته دارد. اگر چه برنامه های آیفون شما باید به طور اتوماتیک روی دستگاه شما نصب شوند، اما می توانید اپلیکیشن های اپل واچ بیشتری را به طور مستقیم از مچ دست خود اضافه کنید.

نحوه نصب برنامه های جانبی به طور مستقیم روی اپل واچ سری 9

 • دکمه تاج دیجیتال (Digital Crown) را فشار داده تا وارد کتابخانه برنامه ها شوید.
 • به سمت پایین اسکرول نموده و روی اپ استور ضربه بزنید.
 • یک طبقه بندی را انتخاب یا نام برنامه مورد نظر خود را جست وجو کنید تا پس از یافتن آن، بتوانید نصب کنید.
 • روی Get ضربه بزنید و سپس روی دکمه جانبی ساعت دو بار ضربه بزنید تا برنامه نصب گردد.

روشنایی، مقدار متن، صداها و لمسی را در اپل واچ سری 9 تنظیم کنید

بسیاری از جنبه های تجربه کاربری در اپل واچ سری 9 قابل تنظیم هستند. از جمله این موارد می توان به روشنایی صفحه نمایش، مقدار متن، صداها و لمسی اشاره نمود. ایجاد این ترفندها به کاربران این امکان را می دهد که دستگاه های خود را مطابق با سلیقه و ترجیح خود تنظیم نمایند.

نحوه تغییر روشنایی و مقدار متن در اپل واچ سری 9

برنامه Settings را روی اپل واچ باز نموده و سپس روی Display & Brightness ضربه بزنید. با یاری اسلایدر در بخش Brightness شما می توانید اندازه روشنایی یا تغییر دهید. Text Size منظور مقدار متن است که با یاری دکمه تاج دیجیتال یا صرفا انتخاب مقدار حرف قابل تغییر است. بعلاوه در بخش Bold Text می توانید حروف را به صورت تو پر داشته باشید.

نحوه تنظیم صدا در اپل واچ سری 9

برنامه Settings را باز نموده و روی Sounds & Haptics ضربه بزنید. در بخش Alert Volume شما می توانید اندازه صدا را کنترل کنید. برای تنظیم می توان از تاج دیجیتال هم استفاده کرد.

نحوه تنظیم شدت لمس در اپل واچ سری 9

به مسیر Settings > Sounds & Haptics بروید. گزینه Haptic Alerts را روشن نموده و سپس یکی از دو گزینه Default یا Prominent را انتخاب کنید. شما بعلاوه می توانید لمس تاج دیجیتال را از همین منو روشن یا خاموش کنید.

آموزش تنظیمات اپل واچ سری 9؛ راحت تر از همواره!

اگر تنها یک الی دو روز است که با ساعت هوشمند اپل مشغول به کار شده اید و قبلا هم اپل واچ نداشته اید، احتمالا سر و کله زدن با منوهای اپل واچ برای شما مقداری کلافه نماینده به نظر می رسد. با این حال، در نظر داشته باشید که رابط تعاملی ساعت به مرور برای تان مجذوب کننده تر می گردد چون در کوشش هستید محیط سیستم عامل اپل واچ را مطابق با سلیقه خود شخصی سازی کنید. بنابراین سعی کنید با مسائل اپل واچ در همان چند روز اول کنار بیایید!

اگر هیچ یک از ترفندهای مطلب آموزش تنظیمات اپل واچ را قرار نیست انجام دهید، پیشنهاد می کنیم حتما حالت کم مصرف اپل واچ را فعال کنید تا مدت زمان بیشتری را بتوانید با این گجت دوست داشتنی کار نموده و از قابلیت های متنوع آن بهره برداری کنید.

منبع: androidauthority

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 6 خرداد 1403 بروزرسانی: 6 خرداد 1403 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 3259

به "آموزش تنظیمات اپل واچ سری 9؛ تمام ترفندهایی که باید بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش تنظیمات اپل واچ سری 9؛ تمام ترفندهایی که باید بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید