ادعای سایبری کانادا: منشاء اصلی تهدیدها روسیه، چین و ایران هستند

به گزارش تنها پیامک، مرکز امنیت ارتباطات کانادا معتقد است که روسیه، چین، ایران و کره شمالی، منشاء اصلی تهدیدها در زمینه امنیت سایبری بوده و کوشش می نمایند از فضای مجازی برای جاسوسی و آسیب رساندن به سیستم انرژی کانادا استفاده نمایند.

ادعای سایبری کانادا: منشاء اصلی تهدیدها روسیه، چین و ایران هستند

بهترین تجربه سفر را به کارگزار کانادا تجربه کنید و با مجری مستقیم تورهای کانادا بهترین برنامه سفر را برای خود انتخاب کنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری نووستی، مرکز امنیت ارتباطات کانادا در گزارشی بیان کرد که کشور های روسیه، چین، ایران و کره شمالی، منشاء بیشترین تهدیدات در عرصه امنیت سایبری برای این کشور هستند. آن ها در تلاشند تا از فضای مجازی برای ایجاد اختلال در سیستم انرژی کانادا استفاده نمایند.

در این گزارش آمده است: ما معتقدیم که بطور عملی برنامه های مورد حمایت دولت های چین، روسیه، ایران و کره شمالی، بزرگترین تهدیدات در عرصه سایبری برای کانادایی ها و سازمان های دولتی در این کشور هستند.

طبق این اطلاعات، این نقش آفرینان خارجی همچنین می توانند از فضای مجازی برای جاسوسی از سازمان ها و موسسات دولتی کانادایی استفاده نمایند.

مرکز امنیت ارتباطات کانادا یادآور شده که کشور های متخاصم دائماً شبکه های مهم زیرساختاری این کشور را مورد آنالیز قرار می دهند، برای اینکه گویا برای حملات آینده آماده شوند یا کانادا را از چنین مسئله ای بترسانند.

این گزارش تأکید نموده که مقامات دولت کانادا، همیشه محکوم بودن چنین اقداماتی را اعلام نموده اند.

پیش از این، روسیه بار ها از سوی دولت انگلیس و ایالات متحده به حملات سایبری متهم شده است. مقامات مسکو موکداً این اتهامات را رد می نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 آذر 1399 بروزرسانی: 3 آذر 1399 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1293

به "ادعای سایبری کانادا: منشاء اصلی تهدیدها روسیه، چین و ایران هستند" امتیاز دهید

1 کاربر به "ادعای سایبری کانادا: منشاء اصلی تهدیدها روسیه، چین و ایران هستند" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای سایبری کانادا: منشاء اصلی تهدیدها روسیه، چین و ایران هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید