تور روسیه: ایران هواپیمای اوریون، 20 از روسیه می خرد

به گزارش تنها پیامک، ایران در حال مذاکره برای خرید هواپیمای اوریون-20 از روسیه است. این هواپیما امکان حمل یک تن بار و 12 مسافر داشته و به شرایط گرم و مرطوب سازگاری خوبی دارد.

تور روسیه: ایران هواپیمای اوریون، 20 از روسیه می خرد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

اسپوت نیک نیوز خبرگزاری روسی گفته است که ایران می خواهد چندین هواپیمای ارتقا یافته اوریون 20 از روسیه خریداری کند. این هواپیما قادر است که از روی آب و یخ بلند گردد و امکان اوج گرفتن بسیار بالا در ارتفاع بالا به واسطه بال های بزرگش را دارد.

بر اساس این گزارش هواپیمای اوریون 20 حداکثر سرعتش 180 کیلومتر در ساعات است و می تواند یک تن بار و 12 مسافر حمل کند.

یوری واراکوسف رئیس طراحان اکرانوپلنز گفت:

در سال 2011 قراردادی را با شرکت بنیان دانش شرق ایران برای تحویل تعدادی هواپیما اوریون-12 امضا کردیم. 3 فروند از این هواپیماها تا کنون تحویل شده است، اکنون در حال مذاکره برای تحویل هواپیمای ارتقا یافته اوریون-20 هستیم این هواپیما در مرحله آزمایشی است.

اعمال تحریم های بین المللی علیه ایران؛ عاملی شد تا تحویل این هواپیماها به ایران با تأخیر صورت گیرد. اکنون که تحریم ها برداشته شده روسیه می تواند تحویل این هواپیماها به ایران را از سر بگیرد و حتی به فکر این است تا با سرمایه گذاری مشترک این هواپیماها را بسازند.

وی گفت که هواپیماها را با توجه به شرایط آب و هوایی گرم و مرطوب ایران آماده کردیم و اقدامات لازم برای سازگاری با این شرایط را اعمال نموده ایم.

وی بعلاوه بیان نمود که طرف های ایرانی در پی فراوری این نوع هواپیما به وسیله سرمایه گذاری مشترک هستند.

این نوع هواپیما موسوم به اکرانو پلنز ابتدا به وسیله شوروی در سال 1960 فراوری و توسعه یافت که آن موقع به عنوان یک هواپیمای نظامی با سرعت بالا و برای حمل وسایل نظامی استفاده می شد و عمدتاً در منطقه ها ساحلی دریای خزر و دریای سیاه به کار گرفته می شد، چرا که این هواپیما به شرایط رطوبت سازگاری خوبی دارد.

این هواپیما به رغم وزن سنگینی که دارد، می تواند بارهای سنگینی را هم جابه جا کند.

منبع: کجارو / عصر ایران
انتشار: 11 بهمن 1400 بروزرسانی: 11 بهمن 1400 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 1968

به "تور روسیه: ایران هواپیمای اوریون، 20 از روسیه می خرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور روسیه: ایران هواپیمای اوریون، 20 از روسیه می خرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید