تیم های فناوری و نوآوری ایران در جشنواره سوئیس 2022 پذیرش شدند

به گزارش تنها پیامک، تیم های فناوری و نوآوری ایران با دو طرح در چالش نوآوری دانشگاه ام آی تی امریکا و چالش نوآوری و مسابقات اختراعات و نوآوری سوئیس و نمایشگاه اختراعات سوئیس 2022 پذیرش شدند.

تیم های فناوری و نوآوری ایران در جشنواره سوئیس 2022 پذیرش شدند

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، تیم فناوری و نوآوری ایران در چالش نوآوری دانشگاه ام آی تی امریکا و چالش نوآوری و مسابقات اختراعات و نوآوری سوئیس و نمایشگاه اختراعات سوئیس 2022 پذیرش شده است و به نمایندگی از کشورمان در این رویداد های دنیای حضور دارد و با نوآوران دیگر کشور ها رقابت می نماید.

نمایشگاه اختراعات سوئیس یکی از معتبرترین جشنواره های دنیای در حوزه اختراعات و نوآوری دنیا است که هر ساله در ماه مارس در ژنو سوئیس برگزار می گردد که بیش از هزاران اختراع در ده ها کشور بعد از پذیرش نهایی وارد رقابت می شوند.

این رویداد در کنار نمایشگاه تخصصی اختراعات ژنو که اولین نمایشگاه در دنیا در این حوزه است، با حمایت سازمان مالکیت فکری دنیای، دولت فدرال سوئیس و کنفدراسیون سوئیس و مراکز و دانشگاه های معتبر این کشور و دیگر سازمان های دنیای نوآوری و پژوهش و اختراعات در مرکز این کشور برگزار می گردد.

مدال اختراعات وایپو در این رویداد معتبر که با داوری همراه است، به برترین اختراعات و نوآوران داده می گردد، این مدال و جایزه یکی از معتبرترین و بزرگترین جوایز اختراعات علمی دنیا است که به وسیله سازمان مالکیت فکری دنیای به سه طرح برتر داده می گردد.

چالش دنیای نوآوری ام آی تی به وسیله دانشکده فناوری و دانشگاه ام آی تی و با همکاری و حمایت سازمان های دنیای هم اکنون (ماه مارس سال 2022) در حال برگزاری است. این رقابت به منظور رفع کردن چالش ها و مسائلی که به وسیله جامعه دنیای در بسیاری از کشور ها وجود دارد، شناسایی می گردد. راهکار های این رقابت ها تا کنون برای بیش از 120 میلیون نفر در دنیا اجرا شده است.

این رویداد معتبر با داوری طرح ها و راهکار ها که حتما باید به وسیله یک تیم ارائه گردد، پس از پذیرش راهکار ها با انتشار بر روی سایتی، زمینه ای برای یاری به آماده سازی بیزینس مدل و بیزینس پلن های دنیای برای آن راهکار فراهم خواهد شد. از این رو تیم ها می توانند در این رقابت برای جایزه نقدی که تا یک میلیون دلار است، رقابت نمایند.

تمامی این رویداد ها در ماه مارس از 12 تا 30 مارس به همراه چالش نوآوری سوئیس برگزار می گردد و طرح ها باید به صورت استارت آپ هایی که بازار هدف خود را شناسایی نموده اند و در مرحله پایلوت هستند، در ژنو سوئیس ارائه شوند.

در رویداد سال جاری تیم هایی از ایران پذیرش شدند که شامل امیر پویا دانشوریان، سید پارسا علوی، محمدجواد پاپی زاده، مهدی شهبازی، سید آریا علوی، امیرپارسا دانشوریان و امیرعباس محمدی کوشکی هستند که در این رقابت پذیرفته شدند.

پروژه سامانه ها و دستگاه های ارزیابی و پایش بیمار با کارت هوشمند سلامت و پروژه بیمارستان هوشمند که برای رفع کردن مسائل زیر ساختی در حوزه بهداشت و درمان تحقیق و پژوهش و طراحی شده است، از طرح های این تیم است.

پروژه بیمارستان هوشمند از قطع درختان برای چاپ دفترچه های بیمه و کاغذ و پرونده های کاغذی در حوزه سلامت و درمان جلوگیری می نماید و صرفه مالی بسیاری را برای مردم و دولت و مراکز درمانی به همراه دارد. در دسترس بودن سریع اطلاعات، امنیت بالای اطلاعات پزشکی افراد، جلوگیری از تجویز دارو ها و آزمایشات تکراری و جلوگیری از سوءاستفاده های نسخه دارو به وسیله افراد از مزایای این طرح است.

تشخیص بهتر و سریع پزشک با توجه به دیتا های موجود در سامانه بیمار از دیگر مزایا به شمار می رود.

این تیم ها همزمان با حضور و داوری در رقابت ها مراحل ثبت شرکت، تیم سازی و آماده سازی طرح های خود و شناسایی بازار در ایران را انجام داده اند و در نهایت به مراکز رشد معرفی شدند. پذیرش در مرکز رشد به عنوان واحد فناور که بتوان از حمایت های این بخش جهت ادامه دادن و رفتن به سمت دانش بنیان شدن برخوردار شد، نقشه راه این تیم ها است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 31 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1401 گردآورنده: 0nlysms.ir شناسه مطلب: 2781

به "تیم های فناوری و نوآوری ایران در جشنواره سوئیس 2022 پذیرش شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم های فناوری و نوآوری ایران در جشنواره سوئیس 2022 پذیرش شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید